Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Osobowości nagrodzone statuetkami [GALERIA]

2020-06-26 09:00:00 (ost. akt: 2020-06-26 07:51:09)
Tytuły wręczono w siedmiu kategoriach. Trzy osoby otrzymały statuetki specjalne

Tytuły wręczono w siedmiu kategoriach. Trzy osoby otrzymały statuetki specjalne

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W Kętrzyńskim Centrum Kultury 18 czerwca odbyła się druga edycja Gali Osobowości Kętrzyna. Uhonorowano na niej osoby szczególnie zasłużone dla miasta między innymi w sporcie, kulturze, biznesie czy działalności społecznej.

Pierwotnie to wydarzenie zaplanowane było na marzec, niestety plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Swoje piętno odcisnęła ona również na czerwcowym spotkaniu, w którym ze względów bezpieczeństwa mogli wziąć udział tylko nominowani, organizatorzy oraz przedstawiciele mediów.
Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami sala kinowa mogła pomieścić jedynie 80 osób. Reszta mogła śledzić imprezę za pośrednictwem transmisji internetowej.
Uroczystość rozpoczął burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka.
— Dobrze jest dostawać, ale jeszcze lepiej dawać — mówił włodarz. — Wy należycie do tych, którzy dają. Każdego dnia dajecie swój czas, pracę i talenty innym ludziom, a to jest darem wyjątkowym. Dzięki temu Kętrzyn może się rozwijać. To właśnie wy wpisujecie się w pejzaż Kętrzyna w sposób nieprzeciętny, budujecie tożsamość tego miasta, wpływając na jego rozwój i tworząc historię. Jesteście ludźmi, przez których wielu kojarzy nasze miasto. To jest ogromna wartość. Dziękuję wam za waszą pracę, trud i energię oraz empatię do drugiego człowieka

Statuetki zostały wręczone w 7 kategoriach: Artysta Roku, Człowiek Sportu, Społecznik Roku, Ambasador Kętrzyna, Przedsiębiorca Roku, Inicjatywa Lokalna Roku oraz Niesamorządowa Inwestycja Roku. W sumie nominowano 34 osoby i organizacje.

Za Niesamorządową Inwestycję Roku uznano nową halę MTI przy ul. Przemysłowej. Pozostałe nominacje to: budynek wielorodzinny przy ul. Kazimierza Wielkiego – Budextan, budynek wielorodzinny przy ul. Daszyńskiego – Prefbud, budynek wielorodzinny przy ul. Sikorskiego – El-Dom Developer.

Inicjatywą Lokalną Roku została płyta z kolędami zespołu Wrzaski i Krzyki pod kierunkiem Jarosława Olejnika.
— Autorem tego sukcesu jest cały zespół. W nagraniu brało udział dziesięć dziewcząt. Mam nadzieję, że płyta się podobała — powiedział Olejnik, odbierając statuetkę.
Pozostałe nominacje w tej kategorii to: organizacja turniejów gier planszowych – Stowarzyszenie Masuria, Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN – Warsztat Terapii Zajęciowej oraz dwie inicjatywy Stowarzysznia STO: Przewodnik po Kętrzynie dla najmłodszych i starszych i Artystyczna Przystań – Integracyjne Warsztaty Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży z Kętrzyna.

Przedsiębiorcą Roku uznani zostali Agnieszka i Robert Pucerowie, którzy prowadzą gospodarstwo pasieczne "Bartnik Mazurski".
Inni nominowani w tej kategorii: Cezary Kwasiborski – dyrektor MTI Furninova, Adrian Wojciechowski – prezes Signify, Katarzyna Goschorska – prezes Majonezów, Iwona Kramek — Pierniczę, bo lubię.

Człowiekiem Sportu został Tadeusz Snopek, trener klubu taekwondo "Tygrys", wyszkolił wielu młodych sportowców z sukcesami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jest też prezesem Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
— Dziękuję za tę nominację. Myślę, że nasi zawodnicy jeszcze bardziej się przyłożą i zdobędą jeszcze więcej medali dla Kętrzyna — podzielił się swoją nadzieją sportowiec.
Pozostali nominowani to: Daniel Gołębiewski – mistrz świata w kettball, Igor Przybyła – LKS Niedźwiedź (boks), mistrz Polski w 2019 w Boksie w kat. do 76 kilogramów, Szymon Jarzynka – rolki – I miejsce Mistrzostw Polski w konkurencji Freejumping Junior, Miłosz Lenart – trener drużyny biegowej.

Społecznikiem Roku została Monika Szymańska – nauczycielka języka polskiego, socjoterapeuta. Od lat współpracuje z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pisząc z nimi książki, kolorowanki i przewodniki po Kętrzynie.
— Scena to nie jest moje naturalne środowisko. Ja raczej działam w ukryciu. Chciałabym podziękować panom burmistrzom, szanownej Kapitule i wszystkim tym, którzy wspierali mnie w działaniach. Dziękuję za zauważenie i docenienie — powiedziała odbierając nagrodę.
Inni nominowani społecznicy to:Danuta Wojciechowska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Janusz Mazurkiewicz – wieloletni "dyrygent" WOŚP w Kętrzynie, Jacek Szwark – wolontariusz, od lat zaangażowany w pomoc chorym dzieciom, a także osobom potrzebującym wsparcia, w 2019 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Barwy Wolontariatu” organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Bożena Toruńska – Stowarzyszenie Kulturalne Konik Mazurski, wieloletnia działalność w Caritas, prowadzi zbiórki pieniężne na rzecz chorych i potrzebujących.

Statuetkę Artysty Roku odebrali muzycy rockowej grupy Dr Watt.
— Nie spodziewaliśmy się tego i jesteśmy naprawdę zaszczyceni. Jeszcze damy o sobie znać — zadeklarował gitarzysta Paweł Korol.
Ich konkurentami do nagrody byli:: Ola Jeznach - wokalistka, wyróżniona w koncercie finałowym 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”, Dominika Siwek - wokalistka, zwyciężczyni „Szansy na Sukces”, Jarosław Olejnik - nauczyciel zaangażowany w pracę z młodzieżą, założyciel zespołu Wrzaski i Krzyki, Emilia Niedziałkowska - fotograf, szczególne miejsce poświęca fotografii dziecięcej, autorka wystawy „Ulotne chwile”.

Wzorem ubiegłego roku przyznano też tytuł Ambasadora Kętrzyna. Ten laur trafił w ręce Jolanty i Jerzego Stankiewiczów — twórców Magicznej Biżuterii Warmii i Mazur. Inni nominowani w tej kategorii to: Anna Bienasz – Lechowicz – sportsmenka, Żelazna Dama, zwyciężczyni triathlonu w niemieckiej Bremie, Piotr Frąckiewicz – choreograf, twórca Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Biała Strefa Tańca, Jarosław Borodziuk – aktor Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, znany również z telewizyjnego serialu "Leśniczówka" oraz Elżbieta i Tadeusz Doroszko – od lat twórcy najpiękniejszych ozdób świątecznych znanych na całym świecie, twórcy Konsulatu św. Mikołaja.

Burmistrz Kętrzyn Ryszard Niedziółka uhonorował trzy osoby specjalnymi statuetkami. Otrzymały je osoby, których działalność na arenie lokalnej i ponadlokalnej przyczyniła się do rozwoju i promocji Kętrzyna.
Brązową statuetkę otrzymał Mariusz Wyczółkowski, srebrną Eugeniusz Koch a złotą Janina Milewicz.
— Jestem bardzo zaskoczona i szczęśliwa jednocześnie, że pan burmistrz zauważył mnie i Uniwersytet Trzeciego Wieku, który działa już 16 lat w Kętrzynie. W tej chwili jest nas 220 osób, a chętnych jest jeszcze więcej. Cieszę się z tego wyróżnienia, bo to jest dla wszystkich naszych członków — skomentowała wieloletnia prezes UTW.

Nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie wystąpiły kętrzyńskie wokalistki Aleksandra Jeznach i Paulina Prokop oraz zespół Tango Acoustic Trio. Na scenie zadebiutowała też spontaniczna grupa wokalna Mieszkańcy Mieszkańcom, w skład której weszli Aleksandra Jeznach, Ula, Kosaty, Michał Kasperowicz, Włodzimierz Chmal, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury Bartłomiej Zdanowicz oraz wiceburmistrz Maciej Wróbel. Wokaliści wykonali utwór "Wszystko będzie dobrze", który swoją premierę wraz z teledyskiem miał kilkanaście dni temu.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages