Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wielokrotnie okradał market. Wpadł przez sklepowy monitoring. Odpowie również za narkotyki

2020-06-22 14:14:14 (ost. akt: 2020-06-22 14:30:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci interweniowali wobec 30-latka, który dokonał wielu kradzieży w jednym ze sklepu na terenie Kętrzyna, a wszystko to zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim marihuanę. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za kradzieże.

W sobotę, 20 czerwca kwadrans przed godz. 18.00 oficer dyżurny Kętrzyńskiej policji został poinformowany o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Sprawca wyrwał się pracownikowi sklepu i uciekł. Zgłaszający dodał, że sprawca dokonał szeregu kradzieży, a wszystkie zdarzenia zostały zarejestrowane przez sklepowy monitoring.

- Mężczyzna działał na zasadzie "chomikowej", w ciągu dnia przychodził do sklepu, zabierał z półki dany produkt, po czym chował go na jednym z niezadaszonych działów. Po zamknięciu sklepu w nadziei na sukces, przyjeżdżał po schowane łupy - mówi st. sierż. Anna Baluta z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic miasta zatrzymali sprawcę kradzieży. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. 30-latek miał przy sobie schowany susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że to marihuana.

Mieszkaniec Kętrzyna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczyli również zapis z kamer sklepowego monitoringu. Na podstawie zgromadzonego materiału ustalili, że 30-latek jest sprawcą wielu kradzieży. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież 30-latka. Wkrótce mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. „recydywy”, a za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages