środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Na remont powiatowej ulicy czekali ponad 20 lat

2020-06-14 09:00:00 (ost. akt: 2020-06-14 09:02:41)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Po latach czekania Warsztat Terapii Zajęciowej, mieszkańcy oraz właściciele zakładów położonych przy ul. Budowlanej mogą korzystać z jej nowej nawierzchni.

Zachlapane samochody, uszkodzenia pojazdów, zabłocone buty i odzież. Przez wiele lat to była codzienność mieszkańców budynku przy ul. Budowlanej 5 oraz osób korzystających ze znajdującego się w tym miejscu Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zniszczoną, nieutwardzoną drogę dodatkowo rozbijały jeżdżące nią do pobliskich zakładów pojazdy ciężarowe.

Ulica Budowlana nie miała szczęścia w oczach władz powiatowych i miejskich kilku kadencji. Podejmowano różne próby wspólnego załatwienia problemu, niestety bezskutecznie. Droga była z roku na rok przesuwana w samorządowych budżetach.

W końcu w 2019 roku ten stan rzeczy zaczął się zmieniać. Powiat Kętrzyński pozyskał dofinansowanie na remont feralnej ulicy. Oficjalnie 9 czerwca oddano ją do użytku.
— Czekaliśmy na to 24 lata, bo tyle istnieje Warsztat Terapii Zajęciowej. Doczekaliśmy się pięknej, bezpiecznej drogi. Radość nasza nie zna granic. Bardzo dziękujemy — nie kryje radości Bogumiła Bzdera, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.

Remont miał znaczenie nie tylko dla podopiecznych WTZ, czy mieszkańców Budowlanej 5. Przy tej ulicy znajdują się też zakłady przemysłowe oraz baza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Komunalnik".

Bliskość sklepów wielkopowierzchniowych powoduje, że jest uczęszczaną drogą i łączy "wylotowe" ulice — Mazowiecką z Bałtycką. W ramach inwestycji powstał też chodnik, ścieżka rowerowa oraz zamontowano LED-owe oświetlenie.

Przebudowano też sieci i instalacje znajdujące się pod drogą. Łączny koszt to ponad 3 miliony złotych, z czego prawie połowę samorząd pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na końcu drogi, przy ul. Bałtyckiej stanął z tej okazji głaz pamiątkowy z herbem powiatu.
— Jest to jedna z trzech ostatnich ulic powiatowych na terenie Kętrzyna. Ulica Górna została już przez nas zmodernizowana, ulica Wojska Polskiego takiego remontu nie wymaga. Przyszedł więc czas na długo wyczekiwaną Budowlaną. Realizacja inwestycji trwała niespełna rok —mówi starosta Michał Kochanowski.

Już niedługo ostatnie powiatowe ulice zostaną przejęte pod zarządzanie samorządu miejskiego.
— Będziemy dogadywać teraz ze starostą, kiedy to przejęcie nastąpi. Warunek był taki, postawiony jeszcze przez poprzedniego burmistrza, że przejmowane będą ulice po remoncie. My tego porozumienia dotrzymamy — zapowiada burmistrz Ryszard Niedziółka.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tom #2933437 | 188.147.*.* 14 cze 2020 15:58

  Racja. A przy okazji jak bedziecie robic całą ulice ogrodową,to oznakowanie zróbcie że droga jest główna z pierwszeństwem przejazdu tak jak zrobili oznakowanie w Nakomiadach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Urwis #2933328 | 37.47.*.* 14 cze 2020 10:04

  Bardzo fajnie, niby taka normalna sprawa, remont ulicy, dziwne że trzeba czekać i się męczyć tyle lat. Teraz czas na Ogrodową i Wileńską. Czy też trzeba odczekać kilkanaście lat ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages