Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Osobno, lecz wciąż razem. Pobiegną dla potrzebujących

2020-06-06 10:10:00 (ost. akt: 2020-06-06 10:31:40)
Niby tylko rok temu, a jakby w innym świecie

Niby tylko rok temu, a jakby w innym świecie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

BIEGI || Koronawirus nabruździł niemało na całym świecie, ale tego zepsuć nie zdołał. 7 czerwca, już po raz czwarty, wystartuje Bieg Charytatywny o Złotą Monetę.

Jeszcze rok temu żyliśmy w dalece odmiennej rzeczywistości. Ubiegłoroczna, III edycja zgromadziła w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie prawdziwy tłum biegaczy z całej Polski. W stolicy Warmii z solidnej strony zaprezentowali się wówczas i "łowcy kilometrów" z powiatu kętrzyńskiego. Biegnąc ramię w ramię z innymi, każdym kolejnym krokiem nieśli pomoc podopiecznym Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Obecnie wciąż brak możliwości organizacji imprez o tak znacznym frekwencyjnie rozmachu. W tej "sytuacji bez wyjścia" z pomocą przyszła jednak technika. Organizatorzy zdecydowali bowiem, że sportowcy będą rywalizować, lecz... wirtualnie.

Niezmiennie obowiązuje wpisowe (rejestracja trwa do 7 czerwca, do godziny 15:00, pod adresem internetowym https://superczas.pl/ozlotamonete2020), a na uczestników czekają pamiątkowe medale (zostaną wysłane na adres podany w formularzu). Zmieniona formuła polega na tym, że wziąć udział można w jakimkolwiek zakątku świata. I o jakiejkolwiek porze, byleby zmieścić się w terminie od dnia rejestracji do — najpóźniej — niedzieli włącznie.
— Obowiązuje technika dowolna. Może to być bieg, chód, spacer z psem, nordic walking... Ważne, by stosować się do obowiązujących przepisów związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. Prosimy więc, byście nie biegali w grupach — mówią organizatorzy. Podkreślają także, by każdy mierzył się z dystansem dostosowanym do wieku (zaczynając od 100-metrowego wyścigu najmłodszych, po 5-kilometrowy dystans dla dorosłych).

Jak udowodnić, że pokonało się daną trasę w określonym czasie? Ponownie kłania się technika. —Podczas biegu miejcie uruchomioną aplikację rejestrującą aktywność fizyczną. Po biegu wyślijcie nam screena (tzw. zrzut ekranu) na adres: biegozlotamonete@gmail.com — podsumowują organizatorzy IV Biegu Charytatywnego o Złotą Monetę (Wirtualnego).

Kamil KierzkowskiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages