Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Poszukiwani wpadli w ręce policji

2020-05-25 18:53:16 (ost. akt: 2020-05-25 14:01:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu poszukiwani podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje.

Do pierwszego zatrzymania doszło 20 maja po godz. 10.00 w Barcianach na ulicy Ogrodowej. Dzielnicowy z Kętrzyna zapukał do drzwi mieszkania 39-latka, wobec którego orzeczono karę 1 roku i 1 miesiąca pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze WSPol doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego.

Następnego dnia, 21 maja policjanci z Wyższej Szkoły Policji pełniący służbę na terenie naszego miasta dokonali zatrzymania poszukiwanego 48-latka. Mieszkaniec Kętrzyna nie wywiązał się z wyroku. Sąd zamienił mu bowiem orzeczoną karę grzywny, której nie opłacił, na 19 dni kary pozbawienia wolności.

22 maja kętrzyńscy poszukiwacze, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz funckonariusze WSPol w ciągu godziny dokonali zatrzymań trzech osób poszukiwanych. Do pierwszego doszło zaraz po godzinie 6.00 w jednym z mieszkań na terenie Kętrzyna, gdzie zatrzymana została kobieta poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie, celem doprowadzenia do Zakładu Karnego za uchylanie się od płacenia alimentów. Teraz 40-latka najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

Do kolejnego zatrzymania doszło niespełna godzinę później. W Kętrzynie na jednej z ulic miasta funkcjonariusze zespołu patrolowo - interwencyjnego zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 45-latek poszukiwany był na podstawie nakazu zatrzymania wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za rozbój. W zakładzie karnym spędzi 2 lata i 2 miesiące.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany przez wykładowców z WSPol, podczas patrolowania rejonu służbowego, gdzie zauważyli 48-latka. Funkcjonariusze zapoznając się codziennie z listą osób poszukiwanych zapamiętali, że mieszkaniec Kętrzyna jest poszukiwany przez sąd. Policjanci zatrzymali go celem wylegitymowania. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze mężczyznę przetransportowali do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 50 dni za popełnione liczne wykroczenia.

Wszyscy poszukiwani zostali przewiezieni do aresztów śledczych, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janusz Lipiński #2927714 30 maj 2020 22:25

  Spokojnie niedługo zamkną połowę Bartoszyc bo zakłamany rząd nie otwiera granic i ludzie nie mają z czego opłacić kar grzywny. Pisowskie sądy mając w d.pie ludzi odpisują na prośby o zamianę na prace społecznie użyteczne że przecież byłeś 250 razy w Rosji więc cię stać. Nie widzą że od 3 miesięcy granica zamknięta i ludzie nie mają jak na to zarobić. Ludzie dla nich to śmieci i nie widzą sensu w czytaniu pism od nich bo po co. Pisma od śmieci się nie liczą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. stan #2925450 | 62.227.*.* 26 maj 2020 04:35

   same sukcesy

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages