Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Dzielnicowi w jednym z mieszkań znaleźli narkotyki i poszukiwanego 22-latka

2020-05-25 13:14:54 (ost. akt: 2020-05-25 13:29:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Iława

Dzielnicowi z Kętrzyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę w mieszkaniu, w którym przebywał poszukiwany 22-latek. Ma zasądzone kilka miesięcy kary pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji psychotropowych lub środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyńscy dzielnicowi w trakcie obchodu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, aby skontrolować stan bezpieczeństwa rodziny objętej procedurą Niebieskiej Karty oraz sprawdzić czy pod wskazanym adresem przebywa poszukiwany 22-latek. W trakcie wykonywania czynności w pokoju młodego mężczyzny policjanci ujawnili leżącą na komodzie szklaną lufkę, a na półce rozsypany susz roślinny oraz foliowe zawiniątko z zawartością tabletek koloru białego. Dzielnicowi od razu mieli podejrzenia, że są to środki odurzające. 22-latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że pali marihuanę i zażywa tabletki na sen.

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy przeszukali mieszkanie 22-latka. W kuchni, w zamrażalniku, ujawniono kilka sztuk zawiniątek foliowych z białym proszkiem. Ponadto na blacie kuchennym stał szklany pojemnik, w którym znajdował się susz roślinny, natomiast w pojemniku plastikowym było kilka zawiniątek z proszkiem koloru białego. W mieszkaniu 22-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie około 60 gramów białego proszku, 12 sztuk tabletek oraz ponad 6 gram suszu przypominającego marihuanę. Znaleziony i zabezpieczony biały proszek, susz rośliny oraz tabletki poddane zostaną teraz szczegółowym badaniom analitycznym. Z uwagi, że 22-latek był poszukiwany celem odbycia kary paru miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo, został przewieziony do aresztu śledczego. Niedługo będzie tłumaczył się przed sądem za narkotyki, które posiadał w mieszkaniu.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sauron #2925721 | 89.228.*.* 26 maj 2020 15:18

    Weźcie wy się za łapankę pedofili i innych przestępców a nie za coś takiego. Legalizacja i ogromny wpływ do budżetu, turystyka i rekreacja + miejsca pracy w górę W przedwojennej Polsce było od groma konopii a nasz kraj słynął z upraw. Zamiast zarabiać to wsadzacie za kratki ludzi, którzy potem jedzą i piją za nasze pieniądze. Patologia tego kraju i debile wybierający rządzących to już apogeum gówna.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages