Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Motorowerzysta przewrócił się na jezdnię. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek

2020-05-21 15:00:28 (ost. akt: 2020-05-21 14:43:03)

Autor zdjęcia: STanisław R. Ulatowski

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców gminy Kętrzyn, który ujął pijanego motorowerzystę uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił policjantów. Od kierującego jednośladem pobrano próbki do badania na zawartość alkoholu we krwi. Jakby tego było mało okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, właśnie za jadę po alkoholu.

Wczoraj, 20 maja około godziny 13:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że na trasie Kętrzyn - Nowa Różanka na wysokości miejscowości Wopławki, kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Zgłaszający widząc mężczyznę próbującego podnieść się natychmiast zareagował. Kiedy podszedł do leżącego mężczyzny, nabrał wątpliwości, co do jego stanu trzeźwości. Powiadomił więc o tym policjantów i sam uniemożliwił mu dalszą jazdę. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, szybko potwierdziło się, że 55-letni mieszkaniec gminy Srokowo był nietrzeźwy. Motorowerzysta odmówił badania urządzeniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym pobrano od niego krew. Jakby tego było mało, w trakcie sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2021 roku, właśnie za jazdę po alkoholu. Swoim lekkomyślnym zachowaniem mężczyzna naraził się na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Vv #2923892 | 94.254.*.* 21 maj 2020 16:22

    Janusz pojechał do miasta Grażynie kupić ciasta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages