Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Przedsiębiorca podrzucał śmieci. Został przyłapany na gorącym uczynku

2020-05-09 15:13:52 (ost. akt: 2020-05-10 10:47:03)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum UM Kętrzyn

7 maja w godzinach popołudniowych Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Komunalnik” w Kętrzynie otrzymało sygnał, od jednego z mieszkańców o procederze podrzucania odpadów pochodzących z działalności gospodarczej. Przedsiębiorca wyrzucał duże ilości śmieci do pojemników przeznaczonych na odpady komunalne wyłącznie dla mieszańców.

Informację niezwłocznie przekazano do Urzędu Miasta, którego pracownicy wraz ze Strażą Miejską natychmiast podjęli działania wyjaśniające i pozwalające na identyfikację przedsiębiorcy. Nie okazał on umowy ani nie posiadał pojemników na odbiór odpadów, w związku z czym został ukarany mandatem.

- Takie działania są niedopuszczalne. Każdy przedsiębiorca powinien mieć podpisaną umowę na odbiór odpadów i posiadać stosowne pojemniki – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Straż Miejska kontroluje i będzie nadal intensywnie przeprowadzała kontrole w tym zakresie. - Celem kontroli jest zminimalizowanie zjawiska podrzucania odpadów z punktów handlowych, usługowych, czy gastronomicznych do miejsc gromadzenia odpadów wyznaczonych wyłącznie dla mieszkańców – dodaje włodarz.

Przedsiębiorcom nie posiadającym umowy na wywóz odpadów z odpowiednią firmą grozi mandat do 500 zł.

Źródło: UM Kętrzyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kętrzyniak #2918943 | 89.228.*.* 11 maj 2020 09:58

  Za szkołą w Kruszewcu na dawnych działkach kolejowych zobaczcie ile śmieci wywalają ludzie -budowlane, opony, zderzaki, wielkie opakowania po olejach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nbr #2918368 | 89.228.*.* 9 maj 2020 19:46

  500 zł to i tak promocja. Ja bym z chęcią płacił taki mandat co miesiąc za znikające śmieci:/

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages