Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Zmarła Krystyna Gajdis, wieloletnia prezes Związku Sybiraków Regionu Warmińsko-Mazurskiego

2020-05-04 14:34:42 (ost. akt: 2020-05-04 17:44:11)

Autor zdjęcia: UM Kętrzyn

4 maja dotarła do nas za pośrednictwem kętrzyńskiego Urzędu Miasta dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarła Krystyna Gajdis, wieloletniej Prezes Związku Sybiraków Regionu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie oraz Stowarzyszenia „Złota Jesień”.

Pani Krystyna zawsze dbała o innych niczym matka o swoje najdroższe dzieci. Upowszechniała zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek. Szerzyła oraz popierała różnorodne formy aktywności intelektualnej i psychologicznej, jednocześnie aktywizując społecznie osoby starsze. Podejmowała wiele działań, które ułatwiały im dostęp do dóbr kulturowych.

Kultywowała wartości i tradycje patriotyczne, wychowując na prawdzie historycznej młode pokolenie Polaków. Uświadamiała społeczeństwu rozmiar strat poniesionych przez Naród Polski w wyniku napaści na Polskę przez Związek Radziecki.

Była niezwykle pozytywną osobą. Dziękujemy za lata współpracy, za każde dobre słowo, za niesamowitą energię i poczucie humoru. Na zawsze pozostanie Pani w naszych sercach.

Źródło: Miasto Kętrzyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages