środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wniosek o referendum odrzucony

2020-04-24 08:44:14 (ost. akt: 2020-04-24 08:58:43)
Ryszard Niedziółka

Ryszard Niedziółka

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Komisarz Wyborczy postanowieniem z 23 kwietnia zdecydował się odrzucić wniosek o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Kętrzyn przed upływem kadencji.

Grupa referendalna zebrała jedynie 1131 ważnych podpisów z 2177 koniecznych do przeprowadzenia referendum. Aż 418 podpisów zostało złożonych wadliwie - to prawie 30% wszystkich złożonych na kartach referendalnych.

- Już to mówiłem, ale nie waham się tego powtórzyć - wygrała mądrość kętrzynian, którzy dość mają wojen i polityki prowadzonej na gruncie nienawiści i hejtu - mówi burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka.

Inicjatorom referendum przysługuje odwołanie od decyzji komisarza do Sądu Administracyjnego.

Więcej na ten temat w czwartek, 30 kwietnia na łamach "Gazety w Kętrzynie".


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages