Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Maseczki ochronne trafią do mieszkańców Korsz, Reszla i Srokowa

2020-04-22 15:26:06 (ost. akt: 2020-04-22 19:52:08)

Autor zdjęcia: UG Korsze

Po samorządach miasta i gminy Kętrzyn oraz gminy Barciany władze kolejnych zdecydowały się na bezpłatne zaopatrzenie swoich mieszkańców w maseczki. Jest to związane z obowiązującym od 16 kwietnia obowiązkiem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

W związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia obostrzeń dotyczących stanu epidemii na terenie Polski, burmistrz Korsz podjął decyzję o zakupie maseczek ochronnych. Zostały one zakupione ze środków budżetu Gminy Korsze oraz dzięki firmie EDP RENEWABLES.

Dostawa do mieszkańców ruszyła 20 kwietnia. - Dostarczone zostaną nieodpłatnie maseczki ochronne w ilości 2 szt. na każde gospodarstwo domowe. Wyłącznie w przypadku gospodarstw jednoosobowych, dostarczona zostanie 1 maseczka ochronna. Maseczki są wielokrotnego użytku. Aby m były dla nas bezpieczne, musi być regularnie dezynfekowane - dodaje Ryszard Ostrowski.

Maseczki dostarczane są za pośrednictwem sołtysów oraz gońca Urzędu Miejskiego Korszach. - W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, maseczki staramy się dostarczać w sposób jak najmniej inwazyjny bez fizycznego kontaktu, wrzucane są do skrzynek na listy. Maseczki są pakowane, sterylnie, każda osobno i w pełni zabezpieczona - zapewnia burmistrza.

Z kolei włodarz Reszla zdecydował się na zakup 7000 maseczek, które produkują Kętrzyńskie Zakłady Odzieżowe "W-A". - O terminach i sposobach dystrybucji będziemy informować na bieżąco - dodaje Marek Janiszewski.

http://m.wm.pl/2020/04/orig/94097424-2772396942885939-3728457269956837376-o-623440.jpg
Sale GOK Srokowo zamieniły się w krojownię i szwalnię

Wielkie szycie trwa w gminie Srokowo. Tam samorząd zdecydował się na uszycie maseczek we własnym zakresie. Zajęli się tym pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, koła gospodyń wiejskich czy chętni wolontariusze. Materiały zostały zakupione jeszcze przed wprowadzeniem rządowego nakazu. W ramach funduszu sołeckiego kupiono również maszyny do szycia. Dystrybucja maseczek już ruszyła. Na terenie samego Srokowa pracownicy Urzędu Gminy rozdali już ok. 4 tysiące. Kilkaset rozprowadzili strażacy z OSP Jegławki, głównie na terenie swojego sołectwa. W pozostałych miejscowościach są one rozdawane za pośrednictwem sołtysów.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (22 kwietnia) wydaniu m.in.

MichalakPołączyli siły i zrobili coś dobrego
Dziś do pierwszych pięciu powiatów w regionie trafi po kilkaset litrów płynu do dezynfekcji. Środek, który jest darem, otrzymają wszystkie powiaty. Trafi do szpitali, domów pomocy społecznej, domów dziecka czy noclegowni.

Żegnamy się z inkubatorem
Pierwszy etap budowy siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych właśnie się rozpoczął. Zapoczątkowało go burzenia dziekanatu WPiA.


Samoloty gaszą pożar w Biebrzańskim Parku
Jeszcze wczoraj płonęły trawy i trzcinowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym. To jeden z większych pożarów w tym regionie w ostatnim czasie. Do akcji włączono m.in. gaśnicze samoloty z Olsztyna oraz stacjonujący w powiecie piskim dromader.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages