Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ryszard Niedziółka: W obecnej sytuacji rosnącej liczby zachorowań przeprowadzenie wyborów nie jest możliwe

2020-03-31 22:49:56 (ost. akt: 2020-03-31 23:48:52)

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Coraz więcej samorządowców otwarcie wypowiada się negatywnie o organizacji majowych wyborów prezydenckich. Prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie wskazują brak gotowości do ich przeprowadzenia i apelują o ich przełożenie. Jak do tego problemu podchodzą władze Kętrzyna?

W województwie warmińsko - mazurskim z takimi opiniami i apelami do Państwowej Komisji Wyborczej wystąpili już m.in. włodarze Olsztyna, Ełku, Ostródy, Olecka, Białej Piskiej i Gołdapi.

Czy zdaniem burmistrza Kętrzyna wybory prezydenckie powinny odbyć się w planowanym terminie 10 maja? - Dla mnie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Uważam, że w obecnej sytuacji rosnącej liczby zachorowań przeprowadzenie wyborów nie jest możliwe - odpowiada Ryszard Niedziółka.

Zaznacza jednak, że w tym momencie nie zamierza jeszcze składać żadnych formalnych apeli czy stanowisk. - Proszę nie oczekiwać ode mnie wpisywania się w obecną narrację polityczną i składanie jakichś deklaracji tu i teraz - mówi burmistrz.

Dodaje też, że kętrzyński samorząd jest w stanie technicznie wyborczą procedurę przygotować. Wątpi jednak, że wybory uda się przeprowadzić. - Zapewne będą kłopoty ze skompletowaniem składów komisji wyborczych, bo do dziś nie zgłosił się żaden kandydat, a termin mija 10 kwietnia - informuje włodarz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Będzie dobrze! #2900509 | 89.228.*.* 5 kwi 2020 12:27

  Nie ma problemu,panie burmistrzu,będzie głosowanie korespondencyjne,nikt nikogo nie zarazi.Dużo zdrówka wszystkim!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kętrzyn #2898005 | 89.228.*.* 1 kwi 2020 16:07

  Panie Burmistrzu.Jeśli nadal nie wie Pan co robić w sprawie wyborow,dam Panu wzor do naśladowania. Burmistrz Kęt do Ryszarda Terleckiego : "(...jasno odniosę się tu do słów Wicemarszałka Sejmu, który stwierdził, że samorządowcy - tacy jak ja - mają się "liczyć ze stratą stanowisk" Szanowny Panie, może Pan tego nie rozumie, ale są w życiu sprawy ważniejsze niż "stanowiska". Burmistrzem się bywa, człowiekiem się jest. Nie Pan dał mi "stanowisko" i nie Pan mi je odbierze. W ostatnich wyborach zaufało mi ponad 78 % głosujących Mieszkańców Gminy Kęty, to Im ślubowałem służyć, nie "stanowisku" czy Panu Marszałkowi. Mam mnóstwo wad, ale jestem uczciwy. Nie narażę zdrowia i życia moich Pracowników i Mieszkańców. Ludziom, którzy mnie wybrali pozostanę wierny. W temacie komisarza odpowiem krótko, cytatem, który od lat jest dla mnie drogowskazem: "Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie można pokonać". Urzędnik może wstawić Komisarza. Burmistrza wybrać i odwołać mogą tylko Obywatele. Dodam też, że nie martwię się o siebie. Poza magisterką i doktoratem mam jeszcze 3 hektary ziemi i dwie silne ręce. Nie boję się pracy, Dziadek i Ojciec mnie jej nauczyli. Na chleb dla rodziny zarobię. Stając w obronie zdrowia Obywateli nie łamię prawa. Do takiej postawy obliguje mnie nie tylko elementarna ludzka przyzwoitość, ale też kluczowe zapisy Konstytucji RP"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. e=mc2 #2897932 | 195.136.*.* 1 kwi 2020 14:42

   Panie Burmistrzu Marku Janiszewski, dołącz Pan do tych włodarzy miast i gmin, który dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich obywateli - mieszkańców Reszla. Stać Pana zachować się na miarę Sudryka, Trzaskowskiego czy Pani Dulkiewicz, ale nie tylko prezydenci dużych miast deklarują obywatelskie nieposłuszeństwo w wyborach 10 maja, również wójtowie małych miejscowości mają cywilną odwagę godną szacunku i pochwały. Pan nie ma nic do stracenia, a zyskać może Pan jeszcze większy szacunek i poważanie naszej małej społeczności . Druga sprawa, to parcie na bycie przewodniczącym lub członkiem Komisji Wyborczej. Moja taka dygresja - najpierw Wy - członkowie tych gremiów, będziecie wyjmować z urn kartki n później Was będą wkładać do nich ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. taki tam sobie mieszkaniec #2897862 | 165.225.*.* 1 kwi 2020 13:33

    Ryśku - Prezesie, Burmistrzu - po co szedłeś w koalicję z Pisem? teraz Im serce łamiesz taka postawą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Kaczka #2897700 | 77.111.*.* 1 kwi 2020 11:00

     Czyli burmistrz powiedział, że nic nie powiedział. Takie to klasyczne...

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (16)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages