Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Miasto ruszy z programem "Mieszkanie za remont"

2020-03-26 17:02:18 (ost. akt: 2020-03-26 17:37:32)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jednym z głównych problemów mieszkańców Kętrzyna jest brak mieszkań. Szczególnie dotyka to uboższych rodzin. Na liście kętrzyńskiej komisji mieszkaniowej oczekujących jest 111 osób. Władze znalazły sposób, który przynajmniej częściowo pomoże w rozwiązaniu problemu

- Podczas coponiedziałkowych przyjęć interesantów większość osób pyta o wolne lokale komunalne. Część mówiła, że jest w stanie sama je wyremontować. To nam dało do myślenia i utworzyliśmy program „Mieszkanie za remont” - mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Główne założenie pomysłu jest takie, że osoby bez tytułu własności do lokalu mieszkalnego, a będące na tzw. liście komisji mieszkaniowej, mogą otrzymać lokal. Obecnie ta lista to 111 osób. Proces naboru będzie podzielony na trzy etapy.

- Jeżeli nie znajdziemy zainteresowanych z listy w etapie I, to przystępujemy do II etapu i zwiększamy próg dochodowy dla osób ubiegających się o taką formę najmu. A jeżeli nie znajdziemy w II etapie chętnych, to mamy przewidziany III etap, tj. dla wszystkich mieszkańców miasta Kętrzyna nie posiadających własnego mieszkania lub domu ogłaszamy przetarg na wysokość czynszu. W tym trzecim rozwiązaniu nie będzie już kryterium dochodowego. Warto zaznaczyć, że wszystkie etapy są tylko dla mieszkańców naszego miasta nie posiadających własnych mieszkań lub budynków mieszkalnych - informuje burmistrz.

Program ruszy w kwietniu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages