Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

FELIETON: Szymon Kołdys pisze. Oby nie zwariować

2020-03-21 10:30:00 (ost. akt: 2020-03-21 15:44:59)
Szymon Kołdys

Szymon Kołdys

Kilka dni spędzonych w domu ze zdalnym odrabianiem lekcji i można mieć dość. Oby nie zwariować, to musi się kiedyś skończyć, dzieci wrócą do szkół i będzie normalnie.… powtarzam sobie chyba nie tylko ja.

Właśnie się dowiedziałem, że w związku z tym, że nie ma specjalnej ustawy regulującej zdalne nauczanie - zadawanie prac domowych i ich ocenianie dzieją się w tej chwili poza prawem. Jednocześnie rząd przygotował materiały na zdalne lekcje. W dodatku Librus nie pomaga - na początku roku założyłem konto by mieć dostęp do dziennika elektronicznego i możliwość komunikacji z nauczycielami, zrobiłem jak należy dowiązanie do konta kont dzieci, w dodatku wykupiłem - a jakże trzeba kupić - dodatki mobilne, dla każdego dziecka osobno, by móc korzystać bez ograniczeń z komunikacji z nauczycielami używając apki w telefonie. Wczoraj próbuję się zalogować do swojego konta na ich portalu i otrzymuję informację, że nie ma użytkownika o takim loginie. Czekam na odpowiedź pomocy technicznej.

Koronawirus zatrząsł naszym sposobem życia dość mocno. Cenami też zatrząsł - i ceny wariują, na szczęście nie wszystkiego, i na szczęście rząd ratunkowe działania ogłosił, żeby powstrzymać niekontrolowany wzrost cen. W Nemezji na przykład 100 ml środka dezynfekującego kosztuje 22 zł, ceny piersi z kurczaka 24 zł/kg… Na osłodę - ceny paliwa zdołały zmienić kierunek i poszły nieco w dół. Sklepy z ubraniami czy butami są zamknięte do odwołania albo otwierane na życzenie klienta, ludzie niektórzy mają możliwość pracowania w domu, pod małym warunkiem, że z komputerami i siecią nic się dzieje no i że mają swój sprzęt, na którym mogą zdalnie pracować.

Ciekawe też, że kościoły mają czas na przemyślenia - czym jest to niedzielne spotkanie, czy potrzebujemy tego, czy rzeczywiście transmisja w telewizji czy na YouTubie zastąpi spotkanie kościoła i wystarczy? W sumie nie mamy prześladowań, a większość kościołów zamknięta i w zasadzie nie dyskutuje się z rozporządzeniami rządu dotyczących zgromadzeń powyżej 50 osób. Czy ten czas sprzyja myśleniu o Bogu, o swojej z Nim relacji, czy raczej sprzyja oglądaniu filmów i wyładowywaniu frustracji? W Chinach dla przykładu zaskakującym efektem kwarantanny jest trzykrotny wzrost zawiadomień o przemocy domowej. Oby nie zwariować.

Szymon KołdysCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages