środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Ponad 30 strażackich interwencji z powodu silnego wiatru [GALERIA]

2020-03-14 16:00:49 (ost. akt: 2020-03-14 17:02:35)

Autor zdjęcia: OSP Reszel

Silny wiatr wciąż daje się we znaki. Strażacy co chwilę wyjeżdżają do kolejnych wiatrołomów i innych zagrożeń. Od środy jednostki z powiatu kętrzyńskiego wyjeżdżały już ponad 30 razy.

Jak informował nas jeszcze wczoraj zastępca komendanta powiatowego PSP kpt. Kamil Golon, od 11 marca godz. 14.00 do 13 marca godz. 13.00 jednostki PSP i OSP z powiatu kętrzyńskiego wyjeżdżały 29 razy. W 23. przypadkach przyczyną były powalone drzewa. - W większości były to drzewa powalone na jezdnię, ale też w dwóch przypadkach doszło do zerwania linii energetycznych. Jedno z drzew przewróciło się na przyczepę transportową - mówi Kamil Golon.

Oprócz tego wiatr uszkodził też elewację budynku oraz zerwał wiatrownicę, która stwarzała zagrożenie przechodzącym pod nią mieszkańcom. Trzykrotnie strażacy wyjeżdżali do pożarów sadzy w kominie.

Jednak w piątek 13 marca i w sobotę 14 marca powalone drzewa zmusiły strażaków do kolejnych wyjazdów.

OSP Reszel usuwało m.in. wiatrołomy w Leginach, na wyjeździe z Reszla w kierunku Grzędy, w Gudnikach, Dębniku i Kępie Tolnickiej. Wspólnie z OSP Pilec działali też w okolicach Woli.

OSP Korsze działało m.in. na trasie Wandajny - Gudniki. Korszenianie wyjeżdżali też do zadymienia budynku w Studzieńcu i pożaru sadzy w Łankiejmach.

OSP Drogosze usuwało wiatrołomy w Warnikajmach oraz na trasie Silec - Surwile, a w Korszach zabezpieczało uszkodzoną wiatrownicę na dachu jednego z budynków.

Trzykrotnie wyjeżdżali też ochotnicy z OSP Mołtajny, którzy usuwali drzewa m.in. we wsi Górki.

OSP Barciany zadysponowano m.in. do drzewa które uszkodziło linię energetyczną w Sińcu.

OSP Srokowo z wiatrołomami miało do czynienia w Sińcu. Dwukrotnie ochotnicy ze Srokowa wyjeżdżali do pożaru sadzy w wsiach Leśny Rów i Kolkiejmy.

W niektórych przypadkach jednostki OSP wspierane były przez JRG Kętrzyn.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages