Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Wielkanocne warsztaty plastyczne w Wilkowie

2020-03-12 07:04:09 (ost. akt: 2020-03-12 07:20:52)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Z inicjatywy Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie 5 marca w Wilkowie odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. Wzięli w nich udział nauczyciele z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Pod kierunkiem Jolanty Adamkowicz - nauczyciela pasjonata, powstały piękne wiosenne prace plastyczne.

Kreatywność – słowo w dzisiejszych czasach odmieniane przez wszystkie przypadki, u pani Joli zajmuje ważne miejsce i pełni decydującą rolę. Jeśli wymagamy od dzieci kreatywności, to sami musimy się nią odznaczać i pokazać im jak z niej korzystać.

Dlatego też pani Jola jako prowadząca spotkanie dobierała takie materiały, które stały się powiewem świeżości, czymś dla uczestników warsztatów nowym. Zaciekawiła nauczycieli wyborem tematu prac plastycznych, nietypowych materiałów, sposobem wykonania, czymś z czym nie zetkną się w domu, co będzie zachęcało do podejmowania artystycznej aktywności i eksperymentowania z dziećmi w szkole.

W czasie zajęć można było podpatrzeć warsztat pracy jakże kreatywnego nauczyciela. Spacer po klasie i szkole był dla uczestników warsztatów uczta duchową.

Dziękuję pani Jolancie Adamkowicz za profesjonalne poprowadzenie zajęć, zaszczepienie w wielu uczestnikach wiary we własne możliwości i siły. Panu dyrektorowi Jarosławowi Charkot dziękuję za życzliwe przyjęcie w szkole, podjęcie grupy 25 nauczycieli ze szkół kętrzyńskich i mrągowskich.

Krystyna Bujnowska
Doradca metodyczny
Powiatowego Ośrodka Nauczycieli w Kętrzynie


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages