Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Miłośnicy ukraińskich rytmów jak zwykle nie zawiedli

2020-02-14 10:30:00 (ost. akt: 2020-02-14 11:15:45)
Małanka wpisała się na stałe do kalendarza kętrzyńskich imprez

Małanka wpisała się na stałe do kalendarza kętrzyńskich imprez

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W sobotę,8 lutego w kętrzyńskiej Hali MOSiR odbyła się ukraińska zabawa karnawałowa, zwana popularnie Małanką. Przyciągnęła wielbicieli ukraińskiej muzyki

Ukraińskie zabawy od wielu lat cieszą się wielką popularnością. I tym razem miłośnicy ukraińskich rytmów nie zawiedli. Spora ich liczba uczestniczyła w balu karnawałowym zorganizowanym przez Kętrzyńskie Koło Związku Ukraińców w Polsce, który odbył się w Hali MOSiR, w sobotę 8 lutego br. Aby miło spędzić czas przyjechali nawet Olsztyna, Giżycka, Węgorzewa, Reszla i Bartoszyc.

W imprezie wzięli również udział zaproszeni goście – burmistrz miasta Ryszard Niedziółka, wicestarosta powiatu kętrzyńskiego Andrzej Lewandowski oraz członek zarządu powiatu Olga Wanago.

- Na tego typu imprezie jestem po raz pierwszy. Bardzo mi się podoba. Świetna atmosfera, dobra i skoczna muzyka - stwierdził pytany o wrażenia wicestarosta.

W tym roku do tańca grał zespół muzyczny ,,Kraina” z Olsztyna. Oprócz ukraińskich piosenek ludowych i rockowych grupa zaprezentowała znane polskie przeboje.

Andrzej Sydor
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages