Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

WEEKEND Z KSIĄŻKĄ: Krzysztof Beśka - "Amber-Gold" 

2020-02-15 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-15 15:59:34)

Autor zdjęcia: archiwum BM Mrągowo

Rok 1895. Nowe śledztwo detektywa Stanisława Berga w dziewiętnastowiecznym Königsbergu. W jego życiu trwa nie najlepszy okres. Kiedyś był znanym łódzkim detektywem, dziś załatwia brudne sprawy dla wszystkich możnych przemysłowego miasta.

Pewnego dnia zostaje wezwany do miejscowego przedsiębiorcy, Johanna Wolfganga Grossa, którego syn Nicolas nie wrócił z wakacji. Detektyw odnajduje jego ślad w Königsbergu. Wspomagany przez tureckiego kupca, córkę konsula i miejscowego policjanta polskiego pochodzenia, trafia na trop zaginionego Grossa, ale też afery finansowej na niespotykaną dotąd skalę. Jej stawką będą nie tylko ogromne pieniądze, ale przede wszystkim ludzkie życie.

Co ma wspólnego zaginiony chłopak ze spekulacjami na giełdzie, nieszczęśliwie zakochaną dziewczyną, oraz firmą sprzedającą kredyty? Okazuje się, że Nicolas miał pecha i zadarł z niewłaściwymi ludźmi. Rozwikłanie tych spraw ma ścisły związek z zaginięciem chłopaka, tym samym odkrywając rodzinne tajemnice, skomplikowane relacje, ale i potężną aferę z ogromnymi pieniędzmi w tle.

Krzysztof Beśka stworzył powieść, która pobudza wyobraźnię i przenosi czytelnika do innego świata. Możemy zaobserwować, jak wyglądała Polska w okresie zaborów. Pokazuje, co wtedy ludzi bawiło, co denerwowało, jakie panowały nastroje polityczne. Fantastycznie oddaje ducha tamtych czasów. Udało mu się uzyskać to, co najlepsze w kryminałach retro, czyli niecodzienną atmosferę, barwny język, typowy dla tamtych czasów. Czytając tę książkę czuje się magię  XIX-wiecznej Polski pod zaborami.
Lubisz kryminały, a nic Cię ostatnio nie zaskakuje? W takim razie sięgnij po najnowszą powieść autora, pochodzącego z Mrągowa - Krzysztofa Beśki.


Anida Keller

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages