Siatkarki z Wilkowa powalczą w barażach

2020-02-08 12:41:04(ost. akt: 2020-02-08 13:04:53)

Autor zdjęcia: archiwum LUKS Wilczek Wilkowo

W niedzielę 2 lutego w Ełku odbyła się ostatnia w rundzie eliminacyjnej - VII kolejka rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek w lidze III, pomiędzy: UKS SALOS Ełk; MOSiR Kętrzyn i LUKS „Wilczek” Wilkowo. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Ełku, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligi.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Wilkowem i Kętrzynem. Wilkowo dzięki bardzo dobrej zagrywce szybko objęło przewagę i wygrało mecz 2:0 (25:11; 25:15).

W drugim meczu z Ełkiem dziewczęta prowadziły wyrównaną walkę i dopiero w końcówce udało się zdobyć decydujące punkty, wygrywając set 25:23. Drugi set był już zdecydowanie inny, Wilkowo niesione emocjami zwycięstwa, wyraźnie zdominowało Salos i wygraliśmy drugi set 25:13 i cały mecz 2:0.

O miejsce drugie w końcowej klasyfikacji w grupie walczyły zespoły z Kętrzyna i Ełku. Miejsce to pozwalało podobnie jak pierwsze na udział w turnieju barażowym w II lidze.

Faworytem była drużyna z Ełku i zgodnie z oczekiwaniami wygrała mecz 2:0.
Taki układ turnieju i całych rozgrywek VII kolejki, doprowadził do ustalenia grup barażowych. Wilkowo zakwalifikowało się do barażu który wyłoni drużyny walczące o miejsca V-VII tegorocznych rozgrywek.

Aby zakwalifikować się do tej grupy należy wśród trzech zespołów zająć minimum drugie miejsce. „Wilczek” w barażach zmierzy się z UKS „Chemik” Olsztyn oraz UKS SALOS Ełk. Mecze rozegrane zostaną w dniu 09.02.2020 (niedziela) w Wilkowie od godziny 11.00.

Jest wielka szansa na wywalczenie premiowanego miejsca.

Wszystkim zawodniczkom należą się słowa uznania za walkę, bardzo dobry i stabilny poziom gry oraz ogromne zaangażowanie i koncentrację w meczach.