Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wsparcie kibiców ważniejsze niż zwykle. Ostatnie godziny głosowania

2020-02-07 10:00:00 (ost. akt: 2020-02-07 10:23:46)
Zeszłoroczni triumfatorzy. Czy tym razem barwy naszego powiatu będą bardziej widoczne?

Zeszłoroczni triumfatorzy. Czy tym razem barwy naszego powiatu będą bardziej widoczne?

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

To już ostatnia prosta przed finałem 59. edycji Plebiscytu Sportowego Gazety Olsztyńskiej! Wśród nominowanych do kluczowych trofeów Warmii i Mazur znajduje się aż 16 zawodników i klubów z powiatu kętrzyńskiego. Czy nasi mają szanse na triumf?

Jak w życiu: jedni mniejsze, inni większe. Niesłychanie ważne w tym wyścigu jest jednak wsparcie ze strony kibiców. To ich głosy (czy to oddawane dzięki kuponom znajdującym się w wydaniach papierowych Gazety Olsztyńskiej, czy też poprzez SMS) zadecydują bowiem o tym, kto wzniesie tę prestiżową statuetkę. Najpopularniejsi sportowcy Warmii i Mazur zostaną wyłonieni 22 lutego, podczas wielkiego Balu Sportu i Biznesu w Olsztynie. Ostateczny termin oddawania głosów upływa 7 lutego.

Kogo z naszych możemy wesprzeć na tej ostatniej prostej (SMS pod numer 7248/2,46 zł brutto)? O pierwszy w historii tytuł Biegacza Roku (nowość, kategoria pojawiła się dopiero w tej edycji — przyp. K. K.) walczy 16 pretendentów. Jednego z nich znamy doskonale, to Cezary Sak z KTMŁ Kętrzyn.
— Informacja o tym, że zostałem uwzględniony w plebiscycie, była niezwykle zaskakująca i satysfakcjonująca — przekonuje nasz ekspert m.in. od biegów ekstremalnych, który obecnie utrzymuje się na bardzo wysokiej, 2. lokacie. Czym sport jest w jego życiu? — Moim ulubionym cytatem jest: "Jeżeli nie masz pasji to znaczy, że marnujesz swój czas". Bieganie jest dla mnie właśnie taką pasją. Dzięki temu wiem, że mój czas jest dobrze pożytkowany — dodaje Cezary Sak.

Jeszcze więcej emocji kętrzyńscy kibice mogą spodziewać się po kategorii Najpopularniejszy Instruktor/Trener Personalny Roku. Mam w niej aż trójkę reprezentantów. Stawce przewodzi Maciej Wyszyński z CrossBoxFit Kętrzyn (w chwili pisania artykułu 87,4 procent głosów). Ostatniego słowa nie powiedzieli jednak kibicujący Annie Reszce (Fitness Kętrzyn) oraz znanemu instruktorowi biegowemu — Miłoszowi Lenartowi (ML Kętrzyn).
— Byłem bardzo zaskoczony tą nominacją. Z jednej strony negatywnie, bo... nie lubię takich plebiscytów. Mimowolnie człowiek zaczyna przyglądać się wynikom i zaczyna się niepotrzebnie denerwować... — mówi Miłosz Lenart. — Z drugiej strony było mi bardzo miło, że osoby, które widzą co robię i biegają ze mną, chcą pokazać mnie i "pochwalić się" mną — podsumowuje szkoleniowiec, który przygodę z klubowym bieganiem rozpoczął w 1979 roku. Jeszcze bardziej poświęcił się biegom w 2008 roku. Początkowo jako "samotnik", później z przyjaciółmi, a od 2 lat dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniem w prowadzonej przez siebie, zorganizowanej grupie. Na tym nie zamierza poprzestać. — Jestem na etapie rejestrowania fundacji promującej bieganie i zdrowy tryb życia — przekonuje Miłosz Lenart.

I to nie jedyna kategoria, w której Kętrzyn wiedzie prym. W walce o tytuł Najpopularniejszego Klubu Fitness/Siłowni jest kilkadziesiąt świetnych "miejscówek", lecz najbliżej złota obecnie (67,5 procent głosów) wspomnianemu już klubowi CrossBoxFit Kętrzyn (trener Maciej Wyszyński).

Szansę na triumf mamy także w wyścigu do miana Sportowego Wydarzenia Roku. W ścisłej czołówce utrzymuje się bowiem cykl biegowy parkrun, czyli cosobotnie, ok. 5-kilometrowe wyzwania wokół jeziora Górnego.

Prawdziwy rollercoaster, tradycyjnie, będzie miał miejsce jednak w futbolu. O tytuł Piłkarza Roku rywalizuje blisko 100 zawodników z Warmii i Mazur. Pod sztandarem powiatu kętrzyńskiego występują: Paweł Aleksandrowicz (Granica Kętrzyn), Bartosz Małysz (Wilczek Wilkowo), Paweł Sawicki (MKS Korsze), Mateusz Terlik (Orlęta Rema Reszel) i Adrian Zajdel (Jurand Barciany).

Naszych barw nie brak także wśród nominowanych klubów sportowych, co zawdzięczamy Granicy Kętrzyn, MOSiR Kętrzyn, MKS Korsze, Orlętom Reszel i Wilczkowi Wilkowo.

Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztynska.pl


GŁOSUJ NA SWOICH!
BIEGACZ ROKU: Cezary Sak (KTMŁ Kętrzyn; GO.NBR.18).
TRENER/INSTRUKTOR ROKU: Maciej Wyszyński (CrossBoxfit Kętrzyn; GO.NI.27), Miłosz Lenart (ML Kętrzyn; GO.NI.31), Anna Reszka (Fitness Kętrzyn; GO.NI.30),
KLUB FITNESS/SIŁOWNIA ROKU: CrossBoxFit Kętrzyn (GO.NF.31),
SPORTOWE WYDARZENIE ROKU: Cykl biegowy PARKRUN (GO.SWR.19),
PIŁKARZ ROKU: Paweł Aleksandrowicz (Granica Kętrzyn; GO.PR.1), Bartosz Małysz (Wilczek Wilkowo; GO.PR.43), Paweł Sawicki (MKS Korsze; GO.PR.58), Mateusz Terlik (Orlęta Rema Reszel; GO.PR.72), Adrian Zajdel (Jurand Barciany, GO.PR.85).
KLUB ROKU: Granica Kętrzyn (GO.KS.32), MKS Korsze (GO.KS.59), MOSiR Kętrzyn (GO.KS.65), Orlęta Reszel (GO.KS.81), Wilczek Wilkowo (GO.KS.120)
Koszt 1 SMS - 2,46 z VAT


Warto głosować! Każdy, kto wysłał plebiscytowy kupon, ma szansę wygrać aż 20 tys zł (sponsorem tej nagrody jest Bank Citi i Citi Handlowy). Jeden z nadawców SMS otrzyma natomiast bony zakupowe o wartości 5000 złotych do wykorzystania w Galerii Warmińskiej!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages