Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Jasełka bożonarodzeniowe w Nakomiadach

2020-01-26 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-26 12:40:34)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W piątek, 17 stycznia w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: starosta kętrzyński Michał Kochanowski wraz z małżonką, przewodnicząca Rady Gminy Teresa Juchniewicz, inspektor ds. oświaty Anna Abramowicz, przewodnicząca Komisji Oświaty Leokadia Kajcińska, członkowie komisji - Beata Bohdanowicz i Iwona Pietkiewicz, sołtys Tomasz Wyszomirski, przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Banach oraz ks. proboszcz Andrzej Józwik.

- Chociaż Święta Bożego Narodzenia już minęły, to dzisiejszym przedstawieniem chcielibyśmy poruszyć ważny temat - ich prawdziwej istoty i znaczenia. Większość ludzi postrzega je poprzez wzajemne obdarowywanie się prezentami, zjazdy rodzinne i towarzyskie, piękne dekoracje i suto zastawione stoły. Wszystko to odbywa się, aby świętować narodziny Jezusa Chrystusa. Ale czy jest to zgodne z nauką kościoła? Pragniemy więc nakłonić widzów do refleksji nad ich obecnym kształtem – powiedział witając obecnych katecheta Mateusz Szostkowski.

Licznie przybyli widzowie mieli okazję obejrzeć wspaniały spektakl krytykujący często powierzchowne i konsumpcyjne podejście do tego ważnego wydarzenia dla każdego chrześcijanina. Nerwowe bieganie po zatłoczonych supermarketach, polowanie na promocje, kupowanie wyszukanych i drogich prezentów, godziny spędzane na przygotowaniu potraw stały się symbolem współczesnego świętowania. W tym pędzie został zatracony najważniejszy element - duchowy wymiar Bożego Narodzenia.
Na zakończenie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Nakomiadach Olga Wanago. Podziękowała wszystkim osobom – rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi - zaangażowanym w zorganizowanie przedsięwzięcia.

– W szczególności serdecznie dziękuję pomysłodawcom i realizatorom, tej pięknej i głębokiej w swoim przesłaniu inscenizacji. Wielkie brawa należą się w tym miejscu Grażynie Łempickiej, Justynie Gregorczyk oraz Mateuszowi Szostkowskiemu - podkreśliła Olga Wanago .

W czasie trwania występu można było również pokosztować pysznych ciast upieczonych przez rodziców.

Andrzej SydorPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages