Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Młodzi dawcy podarowali 17 litrów krwi

2020-01-20 21:49:46 (ost. akt: 2020-01-20 22:19:29)

Autor zdjęcia: Małgorzata Sokołowska

14 stycznia, po raz drugi w obecnym roku szkolnym, odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie pobór krwi. Chętnych do udziału w akcji, jak zwykle nie zabrakło, zarówno wśród naszej młodzieży, jak i innych młodych ludzi ze środowiska lokalnego. Cieszy to tym bardziej, że własnym działaniem stwarzamy okazję dla innych do włączenia się w robienie czegoś sensownego i pożytecznego dla drugiego człowieka.

Zarejestrowanych śmiałków było czterdziestu sześciu, a trzydziestu ośmiu oddało honorowo krew. Akcja przebiegała w ciszy, spokoju i wzajemnym poszanowaniu oraz zrealizowaniu celu jakiemu to przedsięwzięcie miało służyć. Wielu dawców, już nie po raz pierwszy oddawało krew, ale również dla części uczestników wydarzenie, w którym zdecydowali się wziąć czynny udział, było inicjacją.

Około godziny 14.00 akcja dobiegła końca, a ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z 17 litrami krwi mogła powrócić do Olsztyna.
Wszystkim darczyńcom, po raz kolejny, należą się ode mnie słowa podziękowania i uznania. Dziękuję Wam, że można na Was zawsze liczyć. Jesteście świetni.

Małgorzata Sokołowska
Pedagog Szkolny ZSCKR w KarolewiePolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages