środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Młody kętrzynianin z pasją i talentem

2020-01-22 09:00:00 (ost. akt: 2020-01-22 09:41:42)
Mistrzostw Polski Frestyle Slalom 2019 w Karczewie

Mistrzostw Polski Frestyle Slalom 2019 w Karczewie

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Rolkarz, poeta, aktor. Wiktor Smosarski to uczeń klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 1, który ma wiele zainteresowań i związanych z nimi sukcesów.

Pisze opowiadania, wiersze, lubi recytować, co wychodzi mu całkiem nieźle - jest dwukrotnym laureatem wojewódzkich „Spotkań z Poezją” (II i III miejsce). Reprezentował także nasz region na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy jako laureat Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary Malewskiej. Obdarzony zdolnościami aktorskimi brał udział w wielu przedstawieniach w szkole i poza nią - odgrywając główne role. Ma niezwykłą lekkość w przyswajaniu różnych tekstów pisanych wierszem i prozą.

Jednak jego największą pasją są rolki. Od 6 lat uprawia stosunkowo młodą dyscyplinę - freestyle slalom i jest już w kadrze narodowej juniorów. Swoje umiejętności szlifuje nie tylko pod czujnym okiem Jerzego Pruszyńskiego, ale dużym wsparciem są też pozostali trenerzy Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski. Ostatnio dobra passa nie opuszcza Wiktora. Zaczęło się w grudniu 2018 roku, kiedy to na Mistrzostwach Polski w Kętrzynie został II wicemistrzem Polski w kategorii Battle. Natomiast w 2019 roku na Mistrzostwach Polski w Karczewie zdobył tytuł I wicemistrza Polski w kategorii Classic Freestyle Slalom i II wicemistrzostwo w kategorii Battle Freestyle. Wiktor bierze udział nie tylko w zawodach w Polsce. Dobre wyniki osiąga też na imprezach za granicą. Rok 2019 obfitował w następujące sukcesy:
- Porto Recanati - Włochy (sierpień) - V miejsce w konkurencji Classic,
- Busto – Włochy (październik) - V miejsce w kategorii Battle,
- Valladolid Lemons – Hiszpania (grudzień) – IV miejsce w kategorii  Classic.

Wierzymy, że przy tak dużym zaangażowaniu trenerów, zawodnika i rodziców, którzy są dużym wsparciem, jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach Wiktora. Niech jego postawa będzie wzorem do naśladowania dla młodych osób szukających swojego pomysłu na życie.

Dzisiaj gratulujemy Wiktorowi i czekamy na dalsze sukcesy młodego kętrzynianina.

Dorota GwardaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages