Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Gwiazdy muzycznej sceny uwiecznione na fotografiach

2020-01-14 23:00:00 (ost. akt: 2020-01-14 23:58:50)
Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko gwiazdy, ale też mniej znanych artystów

Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko gwiazdy, ale też mniej znanych artystów

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

16 stycznia o godz. 17.00 w Filii Nr 2 (Loża) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Caruka.

"W blasku sceny" - to zbiór prac, które powstały na przestrzeni kilkunastu lat. Można będzie na nich zobaczyć czołowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak i te bardziej niszowe zespoły.

Autor od lat dokumentuje życie kulturalne Kętrzyna. - To nie przypadek. W końcu od 1998 roku zajmuję się zarówno dziennikarstwem, jak i fotografią. Nieraz więc występuję w roli takiego dokumentalisty życia kulturalnego naszego miasta. - mówi Wojciech Caruk. Jednak na prezentowanych fotografiach uwiecznił nie tylko muzyczne wydarzenia Kętrzyna. Oglądających wystawę "zaprasza" na imprezy m.in. do sąsiedniego Mrągowa czy na Pol'and'Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock).

Co będziemy mogli zobaczyć na kętrzyńskiej wystawie? - Robiąc zdjęcia staram się wczuwać w muzykę płynącą ze sceny, złapać jej rytm, wczuć się w emocje artysty. Do tego uchwycić odpowiedni moment scenicznej pozy czy światła. Czasami mi się to udaje? O to właśnie chcę spytać widzów - żartuje fotograf. "W blasku sceny" to fotograficzny projekt, który zagości w 2020 roku w kilku miejscach w Polsce. Jak dodaje autor, do wystawy "nominował" zdjęcia, na których prezentują się m.in. TSA, Dżem, Perfect, Oddział Zamknięty, Elektryczne Gitary, Luxtorpeda, Czerwone Gitary, Maciej Maleńczuk, Closterkeller, Róże Europy. Nie zabraknie też kętrzyńskich artystów, m.in. Aleksandry Jeznach, Marleny Szypulskiej czy zespołu Dr Watt.

Wojciech Caruk urodził się w 1981 roku w Kętrzynie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego. To właśnie w tej szkole stawiał swoje pierwsze dziennikarskie kroki w gazetce "Bacteria". Jeszcze w latach nauki szkolnej nawiązał współpracę z "Gazetą Kętrzyńską". Od 2001 roku związany jest (z przerwami) z "Gazetą w Kętrzynie" i "Gazetą Olsztyńską". Przerwy wykorzystywał na pisanie do innych mediów oraz pracę telewizyjną i radiową. Jego publikacje można było przeczytać również m.in. w "Angorze". Z wykształcenia pedagog, z zawodu dziennikarz, z pasji fotograf.

Fotografia zawsze była jego pasją. Od 1998 roku związany jest ze słynnym kętrzyńskim "Foto MX-em", a od 2018 roku jest jego prezesem. Na koncie ma kilka nagród i wyróżnień, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie "Pejzaż Polski", w serwisie internetowym włoskiej edycji "Vogue". "Muzyczne" zdjęcia kętrzynianina były publikowane m.in. w ogólnopolskim "Magazynie Gitarzysta". Oprócz fotografii "scenicznej" na swoich zdjęciach uwiecznia też piękno polskich krajobrazów i...kobiet.

orgPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages