środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Warsztaty bożonarodzeniowe w Nakomiadach

2020-01-03 11:31:03 (ost. akt: 2020-01-03 13:05:13)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Miały one na celu wprowadzenie społeczności szkolnej w nastrój zbliżających się świąt, integrację środowiska oraz przywracanie/kultywowanie dawnych tradycji.

Dyrektor szkoły Olga Wanago przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i emerytów. Podziękowała zaproszonym gościom za przybycie. Wśród nich obecni byli: starosta kętrzyński Michał Kochanowski, wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, przewodnicząca Rady Gminy Teresa Marzena Juchniewicz, przewodnicząca Komisji Oświaty Leokadia Kajcińska, członek komisji Beata Bohdanowicz i przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Banach . 

– W całej Polsce Boże Narodzenie to niezwykły, przepełniony radością i ciepłą atmosferą, czas dzielenia się opłatkiem. Wtedy sięgamy do tradycji, wspomnień o bliskich, zwyczajów tworzonych przez pokolenia. Podczas dzisiejszego spotkania przeniesiemy się właśnie w czas wyjątkowych przygotowań świątecznych – powiedziała Olga Wanago. Korzystając z okazji złożyła życzenia świąteczne. W imieniu Rady Rodziców Danuta Banach podziękowała dyrektorowi szkoły za owocną współpracę i przyłączyła się również do życzeń.

Warsztaty rozpoczęły się wspaniałym koncertem kolęd, w wykonaniu uczniów, przy akompaniamencie opiekuna samorządu uczniowskiego Mateusza Szostkowskiego.
Następnie zespoły klasowe wraz z wychowawcami, rodzicami i gośćmi wykonywali dekoracje choinkowe i ozdabiali pierniki. Ponadto odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Pierwsze miejsce zdobyli wychowankowie oddziału przedszkolnego, drugie goście a na trzecim uplasowali się uczniowie klasy VIII. Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wspólnie pokolędować.

Zajęcia zakończyły się poczęstunkiem przy stole zastawionym tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Grażyna Łempicka, Justyna Gregorczyk, Katarzyna Łopacka oraz Mateusz Szostkowski.

Andrzej Sydor


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages