Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Świąteczny długi weekend w powiecie kętrzyńskim bez wypadku

2019-12-31 16:00:00 (ost. akt: 2019-12-31 16:59:12)
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 26 grudnia na trasie Reszel - Samławki

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 26 grudnia na trasie Reszel - Samławki

Autor zdjęcia: OSP Reszel

„Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” – działania pod taką nazwą w okresie świąt prowadzili policjanci na terenie całego kraju. Najważniejsza wiadomość jest taka, że na drogach Warmii i Mazur w tym czasie nikt nie zginął. Co nie oznacza, że policjanci nie mieli pracy. Zadbali o to niestety m.in. bezmyślni nietrzeźwi kierujący.

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” trwały od wtorku do niedzieli (24-29.12.2019). Towarzyszyły im wzmożony ruch na drogach i więcej przemieszczających się nimi osób. Tak samo kierowców, jak i pieszych. Policjanci zwracali uwagę na zachowanie jednych wobec drugich, nadzorowali płynność ruchu na trasach województwa, egzekwowali obowiązek używania elementów odblaskowych przez osoby poruszające się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W całym kraju w tym czasie doszło do ponad 320 wypadków, w których zginęło 37 osób, a ponad 390 zostało rannych. Podczas prowadzonych kontroli ujawnionych zostało prawie 1000 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Dla policjantów z Warmii i Mazur najważniejszą wiadomością, jaka wynika ze wstępnego podsumowania działań, jest ta, że w tym czasie na drogach regionu nie zginął żaden uczestnik ruchu drogowego. To co cieszy jeszcze bardziej to fakt, że ten stan utrzymuje się już od ponad dwóch tygodni (dokładnie od 13.12.2019).

Nie oznacza to jednak, że policjanci nie mieli pracy podczas świątecznego długiego weekendu. Niestety zadbali o to m.in. nietrzeźwi kierowcy, którzy wykazali się bezmyślnością, wsiadając za kierownice pod wpływem alkoholu. Według wstępnych danych funkcjonariusze na Warmii i Mazurach podczas prowadzonych w trakcie działań kontroli ujawnili 37 nietrzeźwych kierujących pojazdami. W tym czasie doszło także do 13 wypadków, w których rannych zostało 17 osób. Policjanci wzywani także byli do ponad 230 kolizji drogowych.

Jak pokazują dane podsumowujące działania policjantów, ich praca nie idzie na marne, a liczba zdarzeń drogowych z roku na rok stopniowo maleje. Dla porównania, w trakcie ubiegłorocznych bożonarodzeniowych działań policjantów (trwających od 21 do 26 grudnia 2018 roku), na drogach Warmii i Mazur doszło do 15 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 17 zostało rannych. Wtedy funkcjonariusze byli wzywani do prawie 350 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili aż 60 osób, które swoimi pojazdami kierowały pod wpływem alkoholu.

Jak sytuacja wyglądała w powiecie kętrzyńskim? - Bilans świątecznego weekendu na naszych drogach to brak wypadków i 9 kolizji, z których niektóre wyglądały dość poważnie, ale na szczęście okazały się niegroźne dla ich uczestników. Sukcesem tego weekendu jest fakt, że w dużym gronie kontrolowanych w tych dniach kierowców, nie znalazł się taki, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Niestety, aż 22 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Jednym z nich był 26-latek, który w sobotę, 28 grudnia w Łankiejmach (gm. Korsze) przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Funkcjonariusze, za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Na 26-latka został nałożony również mandat i punkty karne - informuje st. sierż. Anna Baluta z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages