Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Tragiczny pożar w Kętrzynie. Mężczyzna poniósł śmierć w płomieniach

2019-12-23 15:10:32 (ost. akt: 2019-12-24 00:03:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj w południe w budynku przy ul. Ogrodowej w Kętrzynie.

Ogień pojawił się w niewielkim, 3 - mieszkaniowym budynku. Zamieszkiwały go jednak tylko dwie osoby. - Jedną panią ewakuowaliśmy przy pomocy drabiny. Niestety nie przeżył mężczyzna, w mieszkaniu którego prawdopodobnie wybuchł pożar - mówi kpt. Kamil Golon, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

- W pomieszczeniu gdzie znajdowała się ofiara był największy ogień. Dostęp do niego był utrudniony. Mężczyzna sam nie mógł się z niego wydostać. My po przybyciu na miejsce natychmiast zaczęliśmy akcję gaśniczą i poszukiwanie tej osoby. Budynek był mocno "pozawijany". Drzwi do mieszkania były bez klamki i były antywłamaniowe. Mieliśmy problem, żeby je rozwalić. Dopiero przeszukując pozostałe pomieszczenia udało nam się dotrzeć do tego, w którym znajdował się mężczyzna. Niestety było już za późno - relacjonuje rzecznik kętrzyńskich strażaków.

W akcji brali udział strażacy z JRG Kętrzyn, OSP Wilkowo i OSP Karolewo, policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego i pogotowie gazowe. Działania gaśnicze zostały już zakończone. Teraz prokurator przeprowadzi oględziny miejsca zdarzenia.

Przyczyny pożaru wykaże śledztwo. W tej sprawie zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa. - Największe zniszczenia znaleźliśmy w mieszkaniu tego pana, który się spalił - dodaje Golon.

Kobieta, którą ewakuowano trafiła pod opiekę rodziny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages