Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wrzaski i Krzyki w kolędowym wydaniu [FOTO + VIDEO]

2019-12-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-27 11:51:11)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

O pomysłowości i talentach młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz jest kolejna okazja. Grupa wokalna wydała właśnie płytę z popularnymi kolędami. Gościnnie pojawia się na niej rockowy Dr Watt.

O projekcie dowiedzieliśmy się właśnie od muzyków Dr Watta. O ich "Kętrzyńskiej Kolędzie" pisaliśmy już na naszych łamach. - Jarek Olejnik wydaje płytę z kolędami, które śpiewają kętrzyńscy wokaliści. Dostaliśmy propozycję umieszczenia tam swojego utworu. Nie chcieliśmy nagrać niczego znanego, więc napisaliśmy autorski numer - zdradził nam wtedy Paweł Korol, gitarzysta Dra Watta.

I rzeczywiście, tuż przed Bożym Narodzeniem płyta ujrzała światło dzienne. - Pomysł chodził nam po głowie już jakiś czas temu. Problemem były fundusze. Co roku robimy niepowtarzalny koncert kolęd. I po tych występach nasze pomysły na aranżacje odchodzą w niepamięć. Chcieliśmy to utrwalić, a przy okazji nasze talenty przedstawić mieszkańcom Kętrzyna - mówi Jarosław Olejnik, opiekun grupy wokalnej Wrzaski i Krzyki. - Prace nad płytą były bardzo ciężkie. Mieliśmy dużo prób. Opuściliśmy sporo lekcji, ale myślę, że było warto. Zdecydowaliśmy się pójść w kierunku tradycyjnych kolęd. Zawsze ustalając repertuar wybieramy to, co nam się dobrze śpiewa - dodaje śpiewająca na płycie Paulina Prokop

Premierze towarzyszyły koncerty, które wokalistki z grupy wokalnej Wrzaski i Krzyki zagrały m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Barcianach i oczywiście w Kętrzynie. Szczególnie w pamięci artystom utkwił występ na teatralnych deskach. - To uczucie nie do opisania. Weszliśmy na scenę, gdzie została scenografia ze spektaklu. Realizator dźwięku i oświetleniowiec potraktowali nas, jak prawdziwych artystów. Spełnili każde nasze życzenie. Sala była pełna. Duch teatru unosił się nad nami, czuć było "ciarki" na plecach. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci - wspomina Olejnik.

20 grudnia młodzież zaprosiła do auli LO na koncert połączony z elementami teatralnymi. - Uznaliśmy, że samo zaśpiewanie kolęd może być nudne dla publiczności. Trzeba zrobić coś nowego, zaskoczyć. Myślę, że ten spektakl niósł bardzo ważny przekaz na święta. Tym bardziej, że teraz ludzie w całej tej gonitwie zapominają o sobie nawzajem i ważne jest, żeby im o tym przypominać - mówi wokalistka Aleksandra Jeznach.

Oprócz Oli i Pauliny na płycie zaśpiewały: Sandra Stadnik, Karolin Zagroba, Maria Lender, Paulina Kościelniak, Amelia Ponikowska, Magdalena Trapik, Emilia Jankowska i Patrycja Petrych.

O część teatralną występów na scenie zadbała szkolna grupa teatralna "Rampa": Aktorzy:Julia Rutkowska, Justyna Bieniek, Magdalena Machniewska, Magdalena Błażewicz, Natalia Machnacz, Karol Sosnowski, Kacper Jurczyk, Justyna Bieniek i Zosia Lender w roli Aniołka.

Nagrań płyty dokonano w Kętrzyńskim Centrum Kultury pod realizatorskim okiem Sławomira Szuszczewicza. Projekt został finansowo wsparty przez Urząd Miasta w Kętrzynie.

Przy tej okazji Jarosław Olejnik zdradził nam, że na tej płycie współpraca Wrzasków i Krzyków oraz kętrzyńskich rockowców się nie skończy. - Z Projektem Legendy (tworzonym przez wokalistę, gitarzystę i basistę Dra Watta - przyp. red.) rozmawiamy już od dłuższego czasu. nad takim projektem, gdzie oni grają, a dziewczyny śpiewają. Jest kilka ballad, które chcielibyśmy wspólnie nagrać. Po Nowym Roku jesteśmy umówieni na spotkanie. Jeśli będzie owocne, to na pewno jeszcze o nas usłyszycie - uchyla rąbka tajemnicy nauczyciel LO.

Płyta zatytułowana "Wśród nocnej ciszy" była już rozdawana bezpłatnie w czasie występów oraz podczas kętrzyńskiej Wigilii Miejskiej. Będzie można ją również zakupić na styczniowym finale WOŚP w Kętrzynie.

Wojciech Caruk


KONKURS:

Mamy do rozdania 10 płyt! Otrzyma je pierwsze 10 osób, które do 31 grudnia do godz. 12.00 przyślą nam fajne noworoczne życzenia dla Czytelników. Ich treść opublikujemy w naszych serwisach internetowych oraz 3 stycznia na łamach "Gazety w Kętrzynie". Życzenia prosimy wysyłać na adres: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
[fbpost]https://www.facebook.com/GazetaWKetrzynie/videos/564335144116364/">


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages