Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Przedszkolaki dały seniorom powód do uśmiechu

2019-12-26 10:00:00 (ost. akt: 2019-12-26 11:14:45)
Dzieci wywołały uśmiechy na twarzach seniorów.

Dzieci wywołały uśmiechy na twarzach seniorów.

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Święta to czas łączący pokolenia. Starsi i młodsi mogą wspólnie przeżywać chwile radości. Szczególnie jest to ważne dla tych, którzy nie mają jej na co dzień

Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie również mogli poczuć świąteczną atmosferę. Przyczyniły się do tego dzieci z przedszkola "Miś Uszatek". Przedszkolaki przygotowały świąteczny występ, w trakcie którego nie zabrakło wszystkim dobrze znanych kolęd. Dzieci przekazały też pensjonariuszom DPS własnoręcznie robione pierniki.

18 grudnia 5 - i 6 - letnie dzieci z przedszkolnej grupy piątej zaprezentowały seniorom kolędy i wiersze o świątecznej tematyce. Na twarzach widzów widać było nie tylko radość, ale też wzruszenie. Przedszkolaki również występowały z buzującą dawką energii i emocji. - Takie spotkania uczą dzieci szacunku do osób starszych oraz uwrażliwiają na ich potrzeby. Dzieci czerpią też radość z tego, że swoim występem powodują uśmiech na twarzach innych ludzi - mówi Aneta Pietrzyk - Hornicka, dyrektor przedszkola "Miś Uszatek". I tych uśmiechów tego dnia w DPS-ie rzeczywiście nie brakowało.

Dzień wcześniej, 17 grudnia w blasku świec dzieci zaprezentowały swój program świąteczny rodzicom. - W zgiełku przedświątecznych przygotowań dorośli mogli choć na chwilę zatrzymać się, by poczuć dziecięcą radość oczekiwania na święta Bożego Narodzenia - dodaje Pietrzyk - Hornicka.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages