środa, 28 października 2020. Imieniny Narcyza, Serafina, Wioletty

Młode siatkarki zdominowały turniejowe podium

2019-12-01 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-30 15:07:46)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

24 listopada w Ostródzie odbyła się Mała Liga Siatkarska w kategorii "dwójek". Wzięły w niej udział drużyny z m.in. Wilkowa, Elbląga, Olsztyna i Kętrzyna.

Nasze miasto reprezentowały 32 uczennice klas siatkarskich ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dziewczęta są zawodniczkami UKS ,,Bad-Max” działającego przy szkole oraz MKS MOSiR. Rozgrywaliśmy pojedynki w kategorii rocznika 2007 i 2009 i młodsi. W zawodach po raz pierwszy startowały najmłodsze dziewczęta z rocznika 2010, 2011 i 2012. Zawodniczki rozgrywały mecze w grupach a następnie dwa najlepsze zespoły przechodziły do najlepszej 16 - tki, w której znalazło się aż 10 zespołów z Kętrzyna. Następnie mecze rozgrywano systemem pucharowym. Dziewczęta były niepokonane. W finale walczyły zawodniczki MKS MOSiR 1 i MKS MOSiR 2, a w meczu o trzecie miejsce walczyły najmłodsze UKS Kętrzyn 3 z IKS Atak Elbląg. Po zaciętym trzy setowym meczu nasze dziewczęta wywalczyły brązowy medal.

W roczniku 2007 zdobyłyśmy także złoty medal. Nasze dziewczęta spisały się na medal. Dziękujemy także wspaniałym rodzicom, którzy dopingowali wszystkie dziewczęta tworząc w ten sposób pozytywną atmosferę drużyny. Turniej był wspaniałym sprawdzianem przed rozgrywkami eliminacyjnymi KINDER+SPORT. Bardzo cieszy wspaniałe zaangażowanie najmłodszych. Z pewnością przyniosą naszej szkole jaki miastu wiele radości i chluby.

Wyniki:
Rocznik 2009 i młodsi:
I miejsce – MKS MOSiR Kętrzyn – Aleksandra Czepułkowska, Iga Fiodorowicz
II miejsce – MKS MOSiR Kętrzyn – Alissa Kashyncewa, Maria Kaliszewska
III miejsce – UKS ,, Bad-Max”Kętrzyn – Natasza Żurawa, Nadia Roszak
Rocznik 2007 :
I miejsce- MKS MOSiR Kętrzyn – Gabriela Lesik, Maja Jarczyk

Wioletta Sosnowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages