Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Młodzież zmierzy się z repertuarem Jerzego Satanowskiego

2019-11-27 19:00:00 (ost. akt: 2019-11-27 20:14:21)
Festiwal jest poświęcony twórczości Jerzego Satanowskiego

Festiwal jest poświęcony twórczości Jerzego Satanowskiego

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już 29 listopada odbędzie się 2. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej. Do rywalizacji stanie ok. 30. wokalistów i wokalistek z całego kraju.

Organizatorem drugiej edycji festiwalu i jednocześnie gospodarzem jest I Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie. Przypomnijmy, że rok temu konkurs poświęcony był Agnieszce Osieckiej. W tym roku wykonawcy zmierzą się z repertuarem autorstwa Jerzego Satanowskiego. Na początku lat 70. stworzył z Edwardem Stachurą szereg utworów, które do dziś dorobiły się statusu kultowych. Muzykę tworzył też do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Jana Wołka. Jego utwory śpiewali m.in.: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Hanna Banaszak i Piotr Machalica. Stworzył też muzykę do filmów, m.in. "Siekierezada", "Dzień świra" czy serialu "Boża podszewka". Jest obecnie dyrektorem artystycznym Teatru Miejskiego w Lesznie. Od wielu lat zasiada też w jury Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie. W piątej będzie przewodniczył pracom komisji kętrzyńskiego festiwalu. Oprócz niego zmagania oceniać będą: Basia Raduszkiewicz (piosenkarka), Magdalena Piotrowska (aktorka Teatru „RAMPA”, piosenkarka), Basia Święcicka (reżyser, pedagog teatralny w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie), Marcin Tyrlik (aktor w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie).

Konkursowe przesłuchania rozpoczną się w szkolnej auli już o godz. 9.30. Weźmie w nich udział ok. 30 młodych wokalistów i wokalistek. Z tego grona jurorzy zakwalifikują 10 osób do koncertu finałowego, który rozpocznie się o godz. 18.00. To z nich zostaną wybrani zwycięzcy Grand Prix, I, II i III miejsca oraz zdobywcy wyróżnień i nagród specjalnych.

Muzycznym gościem wieczoru będzie aktorka i wokalistka Margita Ślizowska z programem "Malarze słowa". Artystka jest laureatką m.in. programu "Szansa na sukces" oraz wielu prestiżowych przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej. Akompaniować jej będzie Andrzej Perkman.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages