Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Na gorącym uczynku zatrzymali podejrzanego o włamanie. Okazało się, że jest poszukiwany

2019-11-18 14:10:38 (ost. akt: 2019-11-18 14:26:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kętrzyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się do nieużytkowanego budynku, gdzie mieścił się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Jak się okazało, 29-latek był poszukiwany i nie działał sam. Wraz z 35-latkiem po uprzednim wyrwaniu kraty zabezpieczającej okno, dostali się do wnętrza budynku. Ich łupem padły deski podłogowe oraz parkiet. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 17 listopada około godziny 11:00 funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego kętrzyńskiej komendy patrolując teren miasta przy ul. Sikorskiego zauważyli idącego mężczyznę z deskami podłogowymi. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić pochodzenie desek. Trop poprowadził ich do nieużytku, gdzie mieścił się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Kiedy policjanci sprawdzali zabezpieczenia budynku, usłyszeli dobiegające z wnętrza odgłosy kroków. Jak się okazało, jedna z krat zabezpieczających okno, była wyrwana. Policjanci natychmiast weszli do środka, gdzie po chwili zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Bartoszyce.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Wspólnie z 35-letnim mieszkańcem Kętrzyna, po uprzednim wyrwaniu kraty zabezpieczającej, dostali się do wnętrza nieużytkowego budynku. Ich łupem były deski podłogowe oraz parkiet, które miały posłużyć jako opał.

Ponadto podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili także, że 29-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia kary za nieuiszczoną grzywnę. Jeszcze dzisiaj trafi on do aresztu.

Za kradzież z włamaniem 29-latkowi oraz 35-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages