Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Kolejni pijani kierowcy w rękach policjantów

2019-11-12 16:11:26 (ost. akt: 2019-11-12 16:51:11)

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Kętrzyńscy policjanci w sobotę, 9 listopada po godz. 21.00 w Reszlu na ul. Jagiełły zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Golf. 31-letni mieszkaniec Reszla, wsiadł za kierownicę samochodu mając 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 10 listopada parę minut przed godz. 21.00 w Kętrzynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Renault Laguna. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości funkcjonariusze ustalili, że 54-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w obu przypadkach uniemożliwili dalszą jazdę kierującym oraz zatrzymali prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages