Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Zbierali karmę z okazji Światowego Dnia Zwierząt

2019-11-03 13:23:04 (ost. akt: 2019-11-03 13:33:36)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

W Szkole Podstawowej w Kruszewcu świętują zwierzęta. Październik okrzyknięto miesiącem szczególnie przyjaznym zwierzakom.

To dobra okazja, żeby w tym okresie odwdzięczyć się naszym pupilom za dostarczanie tylu radości i szczęścia w ciągu całego roku. W naszej szkole nie zapominamy również o osamotnionych zwierzakach, które ten czas spędzą w schronisku.

I to właśnie Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 r. ma nam przypominać, że zwierzę nie jest rzeczą, odczuwa, i reaguje. Każdy, kto ma w domu psa, wie jak inteligentnym jest stworzeniem, niektórzy pójdą w zaparte, że rozumie dokładnie wypowiadane do niego zdania. W dodatku zawsze pocieszy, nigdy się nie skarży i pozostaje wierny swojemu panu – nawet, jeżeli ten nie należy do przyjemniaczków. Pies to najwierniejszy przyjaciel, na próżno szukać lepszego kompana.

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Kruszewcu przeprowadził akcję zbiórki karmy dla zwierząt. Zebrano jej kilkadziesiąt kilogramów. Została dostarczona do schroniska w Pudwągach.
Anna Grygorczyk

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages