Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Oddział Chirurgii ponownie otwarty

2019-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-31 11:11:01)
Oddział Chirurgii w kętrzyńskim szpitalu od 1 listopada będzie ponownie przyjmował pacjentów

Oddział Chirurgii w kętrzyńskim szpitalu od 1 listopada będzie ponownie przyjmował pacjentów

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Jest w końcu dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Od 1 listopada działalność wznawia Oddział Chirurgii, który był zamknięty od 1 maja. O bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kętrzyńskiego ma zadbać siedmiu lekarzy.

Informacje o ponownym otwarciu nieczynnego przez pół roku Oddziału Chirurgii pojawiły się 24 października podczas obrad powiatowych radnych. Wynika z nich, że ordynatorem będzie chirurg i lekarz medycyny ratunkowej Jerzy Picewicz.. — Wspomagać go będzie Tadeusz Siwicki oraz lekarz z Ełku, który będzie przyjeżdżał na trzy dni. Nie wiem czy rozsądne jest zatrudnianie na jeden dyżur w tygodniu lekarza, który robi błędy i rodziny oczekują na milionowe odszkodowanie. Ten skład wskazuje, że oddział nie musiał być zamknięty — stwierdził radny Mirosław Sieniakowski, były ordynator chirurgii. — Nie ma sensu komentować zdania człowieka, który wciąż pozostaje w zainteresowaniu służb w związku ze swoją działalnością — ripostował starosta Michał Kochanowski. — Zamknięcie oddziału nastąpiło głównie w związku z negatywną działalnością Mirosława Sieniakowskiego, jako koordynatora — oświadczył Krzysztof Tytman, przewodniczący Komisji Zdrowia i były dyrektor szpitala.

Na reaktywowanym oddziale będzie pracowało co najmniej siedmiu lekarzy. Część w obsadzie dyżurowej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy niektórzy z nich już tutaj wcześniej pracowali. Teraz ponownie wracają. — Kategorycznie też stwierdzam, że pan Sieniakowski nie ma szans na powrót do szpitala — dodaje Wojciech Glinka.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku, 30 kwietnia, kiedy stanowisko dyrektora zajmował Jerzy Godlewski, odeszło z pracy na oddziale trzech chirurgów. Dyrekcja podpisała wtedy 1 maja umowę na prowadzenie oddziału z prywatną firmą Tomasza Sieniakowskiego, która miała wyznaczyć kandydata na ordynatora. Został nim Mirosław Sieniakowski. Umowa wygasła 30 kwietnia 2019. — Dokonaliśmy oceny pracy oddziału w tym składzie personalnym. Na podstawie analiz dokumentacji finansowej i prawnej doszliśmy do wniosku, że zespół chirurgii w tym składzie nie gwarantuje tego, co dla nas najważniejsze, czyli bezpieczeństwa pacjentów — mówił na początku maja Wojciech Glinka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Prokuratura prowadzi aktualnie pięć postępowań dotyczących śmierci pacjentów na przełomie 2018 i 2019 roku .Trwa też postępowanie mające na celu wyjaśnienie czy w szpitalu doszło do wyłudzenia kwoty 84 tys. zł. — 21 maja złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Nasze zastrzeżenia wzbudził fakt, że jeden z chirurgów wykazując pracę w ordynacji dziennej, w pełnym wymiarze godzin od 7.30 do 15.00 na naszym oddziale jednocześnie był rezydentem w jednym z sąsiednich szpitali. Pan doktor odmówił nam udzielenia informacji o charakterze swojej umowy, więc wystąpiliśmy w tej sprawie do szpitala w Bartoszycach. Dyrektor tamtej placówki potwierdził, że lekarz jest zatrudniony jako rezydent, w pełnym wymiarze godzin. Doszliśmy do wniosku, że nie ma możliwości, aby ta sama osoba mogła pracować w tych samych godzinach w dwóch odległych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów jednostkach — powiedział po złożeniu zawiadomienia Wojciech Glinka.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pacjent #2813251 | 188.147.*.* 3 lis 2019 06:49

  Nocna i świąteczna opieka w Kętrzynie.... kolejny raz zła dagnoza, z drugiej strony jak można postawić dość poważną diagnozę bez badania pacjenta.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pacjent #2813221 | 83.9.*.* 2 lis 2019 23:14

  Działania poprzednich rewolucjonistow doprowadziły do braku zaufania do tej placówki nie tylko wyborców pacjentów ale i samych lakarzy. Kto zdecyduje się na pracę w szpitalu gdzie polityka sięga zenitu? Gdzie kucharz i prywata zadzila od lat? Teraz mamy taka sytuacje jaka mamy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zbych #2812625 | 89.228.*.* 1 lis 2019 09:15

  W tym reportażu są wypowiedzi starosty i lekarza w temacie medycyny-Komu dać wiarę ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. hA ha ha ha #2812509 | 37.248.*.* 31 paź 2019 23:16

  były Prezes Komecu też jakiś czas pracowal na 2 stanowiskach Prezesowskich, tylko miał bliższą odległość.No cóż, ale miesiące dobroci skończyły się.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jan #2812204 | 80.55.*.* 31 paź 2019 13:11

  nie wiem czy to dobre, że otwierają - lepiej jakby wozili do mrągowa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages