Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wolontariusze przygotowują się do grania z Orkiestrą

2019-11-03 16:00:00 (ost. akt: 2019-11-03 16:36:03)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

12 stycznia 2020 roku po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwesta i impreza finałowa odbędą się również w Kętrzynie.

Wolontariusze swój lokal znaleźli w tym roku w jednym z dworcowych budynków przy ul. Dworcowej 10b w Kętrzynie. Tam też będą się spotykać wolontariusze pracujący nad organizacją zbiórki pieniężnej oraz koncertu finałowego. Ten odbędzie się 13 stycznia w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego. Obecnie trwają ustalenia związane z programem koncertu. Szefem Sztabu został Maciej Wróbel. Pozostali członkowie to Janusz Mazurkiewicz, Marek Małagocki i Agnieszka Bakunowicz - Bogaczuk

Podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry wolontariusze w całym kraju będą kwestować na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tego samego dnia na ulice i chodniki powiatu kętrzyńskiego wyruszy około 100 zespołów kwestujących.

Już niedługo wolontariusze będą mogli zarejestrować się online lub za pośrednictwem kętrzyńskiego Sztabu. — Wystarczy wejść na stronę www.wosp.org.pl, odnaleźć nasz sztab, a formularz poprowadzi nas dalej przez całą procedurę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wolontariusz musi się również zgłosić do nas, abyśmy mogli zweryfikować dane — informują członkowie Sztabu.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą musieli kwestować wraz z opiekunami, rodzicem lub nauczycielem. Starsi uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych kwestują w składzie 1+3, czyli jedna osoba z puszką i identyfikatorem, a reszta jako towarzyszące. Studenci i osoby dorosłe mają w tej kwestii dowolność.Organizatorzy zachęcają osoby prywatne i szkoły do przygotowania swoich zgłoszeń. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie osoby kwestującej, dane osobowe (imię, nazwisko, adres oraz datę i miejsce urodzenia), pisemną zgodę rodziców oraz adres szkoły. Termin rejestracji w Sztabie mija 6 grudnia. — Po tym terminie funkcjonować już będzie tylko rejestracja online. I tak wolontariusz będzie musiał się do nas zgłosić w celu weryfikacji danych — dodaje Janusz Mazurkiewicz, prekursor WOŚP w Kętrzynie.

Trwa również przyjmowanie rzeczy na finałową licytację oraz poszukiwanie sponsorów. — Chcemy, żeby jak co roku znowu o Kętrzynie było głośno. Jednak bez sponsorów nie jesteśmy w stanie nic zrobić, bo nawet opłacenie artystom kosztów transportu wymaga chociaż minimalnych nakładów finansowych — mówi Mazurkiewicz. Do 6 grudnia można zgłaszać też propozycje do programu imprezy finałowej. Wszystkie informacje będzie można znaleźć na facebooku SztabWOSPKetrzyn.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages