Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

BlueBear "odpalił wrotki" i wjechał sprintem w gąszcz medali

2019-10-29 12:59:53 (ost. akt: 2019-10-29 13:04:29)

Autor zdjęcia: Blue Bear Kętrzyn

ROLKARSTWO|| Aż 140 ekspertów stawiło się 26-27 października w Karczewie na... rolkach, by walczyć o medale mistrzostw Polski. Piękny popis dała zwłaszcza ekipa Blue Bear Kętrzyn!

Impreza zorganizowana pod banderą Stowarzyszenia Rolkowego Wilki z Otwocka, zgodnie z oczekiwaniami, cieszyła się nie tylko świetną frekwencją, ale i wysokim poziomem. Poza przodującymi w naszym regionie rolkarzami z Kętrzyna, na polu boju pojawili się przedstawiciele m.in. Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska, Rybnika, Otwocka czy Bydgoszczy. Na stronniczość arbitrów nikt nie miał co liczyć. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie nie tylko z Polski, ale i Węgier czy Hiszpanii.

Umiejętności śmiałków poddane zostały łącznie 5 próbom, takim jak "speed slalom", "free jump", "battle", "classic" czy "slide". Po dwudniowej rywalizacji okazało się, że Kętrzynianie wciąż mają w sobie "to coś". Ich łupem padło 7 medali: 2 złote, 4 srebrne i brąz

Mistrzem Polski seniorów w "speed slalomie" został Krzysztof Zyborowicz. Szymon Jarzynka okazał się najlepszym "skoczkiem" wśród juniorow i zgarnął złoto konkurencji "free jump" (skokiem na wysokość 130 cm ustanowił także nowy rekord Polski). Wiktor Smosarski został wicemistrzem Polski juniorów w konkurencji "classic", a ponadto wywalczył brąz w "battle". Zakwasów od wskakiwania na podium mógł nabawić się natomiast Sebastian Giedziun, na którego szyi zawisły 3 srebrne seniorskie krążki ("speed slalom", "classic" oraz "battle"). Tuż za strefą medalową uplasował się Jakub Mączyński (4. miejsce, "speed slalom" junior).

— Bardzo cieszy mnie postawa wszystkich zawodników sekcji Blue Bear, reprezentujących UKS Olimp Kętrzyn — mówi Jerzy Pruszyński, "ojciec chrzestny" rolkarstwa w naszej części Polski. — Wysiłek, który włożyli w trening i przygotowanie do zawodów, pozwoliły im na wyrównaną walkę z silną konkurencją z innych miast Polski — podsumowuje ceniony szkoleniowiec, którego podopieczni wkrótce wyruszą rywalizować na prestiżowych, punktowanych wysoko w międzynarodowym rankingu WSSA zawodach w Hiszpanii. Kętrzynianie szykują się ponadto do zawodów lokalnych, którymi wkrótce uczczą 10-lecie powstania sekcji jazdy na rolkach Blue Bear.

Kamil Kierzkowski

Kętrzyn reprezentowali:
Krzysztof Zyborowicz, Sebastian Giedziun, Szymon Jarzynka, Jakub Mączyński, Anastazja Okuszko, Wiktor Smosarski, Wojciech Kasprzak i Hanna Lender.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages