Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Magia lasu zaklęta na fotograficznym papierze

2019-11-02 17:00:00 (ost. akt: 2019-11-02 17:38:38)
Na wystawie można obejrzeć prace 9. autorów

Na wystawie można obejrzeć prace 9. autorów

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Atmosfera lasów od wieków inspiruje twórców. Ciekawych motywów i inspiracji szukają tam literaci, malarze czy fotografowie.

Często wielu z nas ma okazję pospacerować w lesie. Nie zawsze jednak skupiamy uwagę na otaczającej nas przyrodzie. Nie zawsze dostrzegamy też drzemiącą w niej magię. Nie bez przyczyny to właśnie skupiska drzew i szeroko pojętej natury od lat pobudzają wenę twórców baśni czy sztuk wizualnych.

Namiastkę leśnej magii postanowili uwiecznić w sposób artystyczny fotografowie z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno – Filmowego „FOTO MX”, a wśród nich artysta z Mrągowa - Mirosław Kleczkowski. 24 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 2 w Kętrzynie odbył się wernisaż wystawy "Zaczarowany las". Dyrektor biblioteki Witold Gagacki przytoczył kilka cytatów dotyczących fotografii. Jednak, jak zauważyli sami twórcy, fotografię trzeba traktować w sposób praktyczny. - Frank Zappa powiedział kiedyś: "Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury." Podobnie jest z fotografią. Trzeba ją po prostu tworzyć, albo podziwiać. Dziś jest ten moment, że możemy skoncentrować się na tym drugim aspekcie - zauważył Wojciech Caruk, prezes stowarzyszenia.

Na wystawie można obejrzeć 64 prace 9. autorów. Są to: Bożena Groblewska, Marcin Jakowicz, Mirosław Kleczkowski, Mirosław Krawczyk, Jolanta Małkiewicz, Lucjan Mikulski, Maria Pawluczuk, Alicja Woronowicz i Wojciech Caruk. – Las to na tyle rzeczywiście magiczne miejsce, że nie da się całego jego klimatu pokazać w stu procentach. Na zdjęciach staraliśmy się uwiecznić to, czego nieraz nie dostrzegamy w czasie spacerów. To magia, którą tworzy sama natura, ale też szczypta odrealnionej bajkowości. Mamy nadzieję, że spacer z nami leśnymi ścieżkami będzie ciekawy – mówią zgodnie członkowie kętrzyńskiego stowarzyszenia.

Zdjęcia można oglądać w kętrzyńskiej Loży do końca listopada.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jestem Las #2813162 | 83.9.*.* 2 lis 2019 19:53

    Jestem najskuteczniejszym i najsympatyczniejszym terapeutą dla Waszej psychiki ......ale musimy się szanować kochać i odwiedzać ..a zobaczycie jak się z Wami zaprzyjaźnię ..pokazując jednocześnie moje ..leśne "bolączki" ..nie tylko te w postaci puszek i petów . Szanujmy się wzajemnie a życie stanie się bardziej sensowne i przyjemne. ..A mój wiatr w drzewach zawsze zanuci Wam romantyczną refleksję w rytmie stukotu dzięcioła , przy akompaniamencie ptaków z nut zawieszonych na promieniach słońca w gałęziach drzew. Każde drzewo które przytulisz zabierze od Ciebie wszystko co w Tobie najgorsze ...a odda Ci pozytywna energię i da nadzieję na lepsze jutro.Zapraszam.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages