Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Reprezentanci gminy Kętrzyn z medalami Mistrzostw Polski

2019-10-25 12:55:30 (ost. akt: 2019-10-25 13:46:08)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W dniach 18-19 października na warszawskim Targówku odbyły się po raz kolejny Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach, jak również Mistrzostwa Świata Weteranów w zapasach dywizji F i G. Ogólnie w zawodach starowali reprezentanci 8 krajów: Rosji, USA, Irlandii, Ukrainy, RPA, Niemiec, Chorwacji oraz Polski.

W tych zmagania sportowych startowało wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy, świata jak również medaliści olimpijscy. Gminę Kętrzyn reprezentowało dwóch zawodników, Rafał Birski oraz Krzysztof Kania, na co dzień mieszkańcy wsi Martiany.

Startując w tych tak prestiżowych zawodach wykazali się wielkim duchem walki oraz wielką miłością do sportu. Obydwaj po stoczeniu swoich walk wywalczyli III miejsca zdobywając tym samym brązowe medale Mistrzostw Polski Weteranów w zapasach w stylu wolnym.

Warto nadmienić, że wszystkie przygotowania, stroje oraz wyjazdy są pokrywane z ich prywatnych środków. Dla nich najważniejsza jest popularyzacja sportu zapaśniczego w naszym środowisku, jak również zdrowy tryb życia. I pamiętajmy, że sport łagodzi obyczaje, bo prawdziwi sportowcy to jedna wielka rodzina.

Paulina Węglarska
Źródło: UG Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages