Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Umowy na dofinansowanie i remont hali podpisane

2019-10-28 20:00:00 (ost. akt: 2019-10-28 17:33:09)
Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 3 już niedługo zmieni swoje oblicze

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 3 już niedługo zmieni swoje oblicze

Autor zdjęcia: archiwum UM Kętrzyn

W piątek, 18 października w Urzędzie Miasta oficjalnie podpisano umowę na dofinansowanie remontu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Umowę z wykonawcą remontu podpisano pięć dni później.

Swoje podpisy złożyli Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jolanta Piotrowska oraz zastępca burmistrza Kętrzyna, Maciej Wróbel.

- To dla nas bardzo ważny dzień. Cieszy nas, że podejmowane działania przynoszą takie efekty jak dzisiejsze podpisanie umowy. Szczególnie te działania, które dotyczą naszych dzieci i warunków w jakich się uczą, rozwijają swoje pasje i dbają o swoje zdrowie. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak ważny jest sport w życiu dzieci i młodzieży i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć im optymalne warunki – podkreśla wiceburmistrz. - Samorząd województwa przeznaczył w tym roku na tzw. "małe granty" na modernizację infrastruktury sportowej na Warmii i Mazurach 650 tys. złotych. Można było uzyskać 50 tys. pod warunkiem, że samorząd gminny dołoży przynajmniej drugie tyle. Chętnych było wielu, ale nie każdy mógł to dofinansowanie uzyskać. To nie są może duże zadania w skali miasta czy gminy, ale te wydatki trzeba ponieść. Co może być ważniejszego od naszych dzieci i ich rozwoju fizycznego? One powinny uczyć się i ćwiczyć w godziwych warunkach - dodaje Jolanta Piotrowska. Radości z tej sytuacji nie kryje dyrekcja szkoły. - Sala gimnastyczna służy całej społeczności szkolnej. Spotykamy się tam nie tylko przy okazji lekcji wychowania fizycznego, ale też na różnych szkolnych uroczystościach - mówi Ewa Żołnacz, zastępca dyrektora szkoły.

23 października podpisano już umowę z wykonawcą inwestycji. Jej całkowity koszt to 155 000 zł, wysokość dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego to kwota 49.300zł. Zakończenie prac remontowych zaplanowane jest w grudniu br. - Dokonamy nie tylko wymiany nawierzchni sportowej, ale również kompleksowo oświetlenia. Wyremontowane zostaną wszystkie ściany z elementami sportowymi. Zakupimy też nowy sprzęt, aby przez wiele lat mógł służyć uczniom - informuje Maciej Wróbel.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jerry #2811554 | 89.228.*.* 30 paź 2019 10:23

    hali sportowej !!!!! chyba kurnika

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages