Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Wsiedli za kierownicę na "gazie". Wpadli na "Lejku"

2019-10-16 12:00:42 (ost. akt: 2019-10-16 12:06:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

14 października kętrzyńscy policjanci przeprowadzili działania „Lejek”. Akcja została zorganizowana po to, by nie dopuścić do tego, żeby nietrzeźwi kierowcy wyjechali na drogi, stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych obecnych na drogach. Podczas działań patrole ruchu drogowego sprawdziły stan trzeźwości dla 622 kierowców. Spośród kontrolowanych, 2 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę i wyjechać rano do pracy, pomimo tego, że dzień wcześniej pili alkohol. Teraz zatrzymani poniosą konsekwencje swoich decyzji.

W poniedziałek w wielu miejscach powiatu kętrzyńskiego można było zobaczyć policyjne patrole, kontrolujące bez wyjątku wszystkich przejeżdżających kierowców. Kilka patroli ruchu drogowego pracowało do późnych godzin nocnych, żeby wyeliminować z ruchu te osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę samochodu pomimo tego, że wcześniej piły alkohol. Na terenie całego powiatu skontrolowano 622 kierowców. Niestety, 2 z nich było pod wpływem alkoholu. Pierwszy, 46-letni kierujący fiatem, został zatrzymany na terenie gminy Kętrzyn w miejscowości Muławki o godzinie 6.50. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Minutę po nim w tym samym miejscu, zatrzymany został 56-latek siedzący za kierownicą audi. Miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nieodpowiedzialni kierujący jechali do pracy, jednak zapomnieli o wypitym dzień wcześniej alkoholu. Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Za przestępstwo z art. 178 a kodeksu karnego odpowie kierujący fiatem. Natomiast 56-latni kierujący audi odpowie za jazdę po spożyciu alkoholu czyli z art. 87 kodeksu wykroczeń.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. YES #2805146 | 89.228.*.* 16 paź 2019 21:30

    Taka akcja powinna odbywać się codziennie o różnych porach dnia i nocy. Stop potencjalnej śmierci na drogach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages