Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kętrzyńska biblioteka z uniwersyteckim medalem

2019-10-09 00:05:22 (ost. akt: 2019-10-09 00:13:00)

Autor zdjęcia: archiwum MBP Kętrzyn

W tym roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwają obchody 50-lecia Wydziału Humanistycznego. Wywiady, spotkania i uroczystości odbywają się także w gronie przyjaciół. Jednym z nich jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie.

2 października roku w Olsztynie na ręce dyrektora biblioteki Witolda Gagackiego został przekazany Medal Amicus Facultatis (Przyjaciel Wydziału).

Z przyjemnością informujemy, że ścisła współpraca z Wydziałem Humanistycznym UWM, przypieczętowana stosowną umową, trwa od kilku lat. Przypominamy, że czytelnicy biblioteki wielokrotnie mogli się spotykać się z pracownikami naukowymi Wydziału na wykładach przeprowadzanych w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, gdzie istnieją odpowiednie warunki dla prowadzenia spotkań, prelekcji, odczytów, także w formie multimedialnej.

Wykładowców Wydziału Humanistycznego mogliśmy posłuchać również w tym roku. Z wykładem o Herlingu-Grudzińskim przyjechał do biblioteki dr Sławomir Buryła, zaś podczas kętrzyńskiego Narodowego Czytania słuchaliśmy referatu dr. hab. Joanny Chłosta-Zielonki. Niezapomnianym wydarzeniem pozostają zorganizowane w Kętrzynie przy współudziale biblioteki Dni Uniwersytetu-Warmińsko-Mazurskiego.

Jerzy Lengauer


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages