Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Wyjątkowy dzień dla nowych pierwszoklasistów

2019-10-07 22:23:32 (ost. akt: 2019-10-07 22:40:49)

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu są już pełnoprawnymi uczniami. 1 października odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków na ucznia.

To był wyjątkowy dzień. Jak wiemy, ślubowanie i pasowanie to bardzo ważna uroczystość nie tylko w szkolnym kalendarzu, ale przede wszystkim jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego najbliższych.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte jednak do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji oraz udzielenia odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań dotyczących kraju, praw dziecka i kultury. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Pierwszacy z klas I a i I b ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor Jerzy Pruszyński dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Kruszewcu " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Po pasowaniu każdy z nich złożył swój autograf w kronice szkolnej.

Świadkiem ceremonii była Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn Anna Abramowicz, która także życzyła, już prawowitym członkom społeczności szkolnej, wielu sukcesów w nauce i powodów do radości! Uroczystość prowadzili uczniowie klas III a i III b : Kalina Olszak, Filip Bobrowski, Antoni Szwangruber oraz Jakub Żejmo. A sprawili się na medal, za co na koniec otrzymali złote medale w podzięce od gospodarzy klas pierwszych. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas III śpiewając piosenkę oraz wręczając pierwszoklasistom etui na legitymacje i różę. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany w klasach przez rodziców.

Ten dzień wycisnął niejedną łezkę z oczu bliskich. Niech słowa ślubowania na zawsze pozostaną i „owocują” w dziecięcych sercach. Życzymy Im dużo satysfakcji z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.

Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages