Zawodniczki Wilczka nie były dostarczycielkami punktów

2019-09-19 16:37:43(ost. akt: 2019-09-19 17:09:44)

Autor zdjęcia: archiwum LUKS Wilczek Wilkowo

W dniach 14-15 września w Warszawie odbył się Turniej Młodziczek o Puchar Dyrektorów MOS nr 6 i SP 388, w którym udział wzięły zawodniczki z LUKS „Wilczek” Wilkowo.
W zawodach brało udział 12 zespołów z całej Polski i podzielone zostały na trzy grupy, gdzie rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

I grupa: MOS Wola Warszawa I, DARGFIL Tomaszów Mazowiecki, KADRA 2007, PROMIEŃ Żary
II grupa: VOLLEY 34 Łódź, AVIA Świdnik, Metro Warszawa II, Radomka Radom
III grupa: MOS Wola Warszawa II, LIDER Konstantynów Łódzki, LUKS WILCZEK Wilkowo, METRO Warszawa I

W grupach grano trzy sety bez względu na wynik, a za każdy wygrany set przyznawany był 1 punkt. Do klasyfikacji końcowej grup liczyły się zdobyte punkty. Do drugiej fazy rozgrywek granej również w trzech grupach: I grupa o miejsca 1-4; II grupa o miejsca 5-8; III grupa o miejsca 9-12, awansowały zespoły z największą ilością punktów.

W rozgrywkach grupowych dziewczęta z Wilkowa zdobyły 3 punkty i straciły 6, co pozwoliło na awans do grupy walczącej o miejsca 5-8. W tej grupie zmierzyły się z zespołami Radomki Radom i KADRĄ 2007. Niestety przegraliśmy oba mecze i ostatecznie zajęliśmy VIII miejsce w całym turnieju.

Rozgrywki pokazały, iż nasze dziewczęta nie były dostarczycielami punktów i dobrze sobie radzą w walce z dużymi, znanymi klubami i są przygotowane do meczów ligowych. Udział w turnieju bardzo umocnił poczucie własnych umiejętności zawodniczek Wilczka.

Skład drużyny Wilkowa:
1. Karnicka Aleksandra – kapitan
2. Golińska Kinga (wybrana najlepszą zawodniczką w naszej drużynie)