Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kryta pływalnia doczeka się remontu

2019-09-24 22:00:00 (ost. akt: 2019-09-24 22:22:16)
Już za rok mieszkańcy będą mogli korzystać z odświeżonej pływalni

Już za rok mieszkańcy będą mogli korzystać z odświeżonej pływalni

Autor zdjęcia: PCSTiR Kętrzyn

Na tę inwestycję mieszkańcy miasta i powiatu kętrzyńskiego czekali od wielu lat. Już niedługo basen kryty przy ul. Poznańskiej zmieni swoje oblicze. Władze powiatu otrzymały ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania na modernizację obiektu.

Wsparcia udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”. Tytuł zadania to „Modernizacja krytej pływalni przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie”. Otrzymane wsparcie wynosi dokładnie 1 533 400,00 zł. Powiat dołoży ze swojego budżetu podobną kwotę. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 3 086 806 zł. - Wniosek do ministerstwa złożyliśmy w tym roku. Pieniądze na wkład własny mamy zabezpieczone w naszym budżecie - zapewnia starosta powiatu kętrzyńskiego, Michał Kochanowski.

– Jesteśmy powiatem, który uzyskał w skali województwa warmińsko - mazurskiego najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich projektów złożonych w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej” – poinformował włodarz powiatu podczas konferencji prasowej. Dodał też, że to, co zostanie wykonane podczas remontu pływalni nada jej zupełnie nową jakość.

Modernizacja pływalni obejmie wymianę starej istniejącej technologii wody basenowej basenu pływackiego (filtry, rurarze, automatyka dozowania i kontroli parametrów wody basenowej, pompy, wymienniki ciepła itp.), wydzielenie ściankami działowymi podbasenia na pomieszczenia socjalno - techniczne typu: warsztat podręczny konserwatora, pokój śniadań, pomieszczenia porządkowe, szatnie obsługi obiektu, sanitariaty oraz pomieszczenie hydroforni, wymianę okładziny ceramicznej niecki basenu pływackiego na okładzinę z blachy nierdzewnej, wypłycenie istniejącej niecki basenu do głębokości 135 -180 cm, wykonanie nowej płyty dennej niecki basenu pływackiego, wymianę posadzki plaży wokół basenu, docieplenie ścian zewnętrznych budynku pływalni dostosowujące do współczesnych wymogów termoizolacyjności, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej budynku pływalni dostosowujące do współczesnych wymogów termoizolacyjności, wykonanie niezbędnych instalacji wodno-kanalizacyjnych zaplecza socjalno-technicznego. - Technologia uzdatniania wody, filtry są jeszcze z lat 80 -tych ubiegłego wieku. Teraz czas zmienić ich jakość. To będzie sterowanie elektroniczne. Filtry zaoszczędzą energię niezbędną do ogrzewania basenu i uzdatniania wody. Obniżony zostanie sufit, co też będzie miało znaczenie ergonomiczne - wylicza część zalet planowanego remontu Michał Kochanowski.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat. To jedyny basen w powiecie, z którego można korzystać poza okresem wakacyjnym. To z niego korzystają również szkoły w ramach swoich zajęć. – Wielokrotnie w latach poprzednich starano się uzyskać środki finansowe na modernizację basenu, który jest bardzo ważnym obiektem zarówno dla uczniów jak i dla mieszkańców powiatu kętrzyńskiego oraz miasta Kętrzyn. Bardzo dużo osób z naszej pływalni korzysta. Bardzo się cieszę, że tym razem się udało i w dodatku otrzymaliśmy tak gigantyczne dofinansowanie. Już za rok będziemy mogli cieszyć się wyremontowanym obiektem – nie kryje zadowolenia starosta. Prace modernizacyjne mają rozpocząć się w lutym, a zakończyć we wrześniu 2020.

To dalszy ciąg dobrej passy powiatu. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podpisane zostały umowy na kwotę ok. 1,5 mln. zł na remonty dróg powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Prawdopodobnie już niedługo będziemy mogli się pochwalić kolejnymi dofinansowaniami nie tylko na sport, ale też m.in. na edukację i infrastrukturę. Ten rok jest wyjątkowy i cieszę się, że powiat kętrzyński może korzystać z oferowanego przez rząd dofinansowania - uchyla rąbka tajemnicy Kochanowski.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages