Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Uciekał przed policjantami, spowodował kolizję - był pijany. Został zatrzymany

2019-09-16 12:58:05 (ost. akt: 2019-09-16 14:01:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Policjanci z kętrzyńskiej drogówki po niebezpiecznym pościgu ulicami miasta zatrzymali 27-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek, 13 września policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Szpitalnej w Kętrzynie zauważyli pojazd marki Opel Omega. Gdy mundurowi dali kierującemu sygnały do zatrzymania, ten zbagatelizował je, przyśpieszył i zaczął uciekać. 27-letni mieszkaniec Kętrzyna jadąc ulicami miasta doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Volkswagen Golf, lecz to go nie zatrzymało. Kontynuował ucieczkę. Po chwili na ulicy Kasztanowej kierujący porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Mężczyzna nie zdołał umknąć policjantom ruchu drogowego. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Wtedy też okazało się, co jest powodem takiego zachowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Kętrzyna już stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages