Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Funkcjonariusze Straży Granicznej powrócili z kolejnej misji w Macedonii

2019-09-07 14:12:26 (ost. akt: 2019-09-07 13:11:19)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli ósmą w tym roku misję w Macedonii. Wspierali tamtejszą policję w patrolowaniu granicy z Grecją.

4 września do komendy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, powróciło z macedońskiej misji trzech funkcjonariuszy, na co dzień pełniących służbę w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie oraz Placówce Straży Granicznej w Sępopolu. Od 5 sierpnia do 2 września wspierali tamtejszych funkcjonariuszy w ochronie granicy. Oprócz obowiązków służbowych, był czas by zwiedzić górzysty region, czy podzielić się doświadczeniami kulinarnymi. Mieli okazję spróbować macedońskich potraw. Natomiast funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej przygotowali tradycyjne pierogi.

Misje zagraniczne to nie tylko ciężka służba i wymiana doświadczeń zawodowych, ale zwiedzanie, zapoznanie się z tradycją, kulturą oraz obyczajami mieszkańców danego kraju.

O początku roku 47 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło w różnych operacjach zagranicznych. W ramach umowy dwustronnej, w misjach w Macedonii było 29 funkcjonariuszy z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast 18 funkcjonariuszy oddziału wspierało Grecję, Bułgarię, Włochy, Hiszpanię i Węgry w misjach zagranicznych koordynowanych przez Agencję Frontex.

Źródło: W-MOSGPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages