Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Inauguracja roku szkolnego w "Jedynce"

2019-09-07 11:17:10 (ost. akt: 2019-09-07 12:11:03)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

2 września w całej Polsce uczniowie przekroczyli szkolne progi po wakacyjnej przerwie. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Kętrzyn Daria Zecer, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Smosarska oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji: asp. Grzegorz Gąsior i asp.Grzegorz Czerwiński.

Barbra Groch, pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, powitała serdecznie społeczność szkolną zebraną w auli. - Cieszę się, że po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski spotykamy się ponownie w murach naszej szkoły. Serdecznie witam pierwszoklasistów oraz nowych uczniów, którzy przyszli do nas z innych szkół. Życzę wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie. Wiem, że wasi nowi koledzy otoczą was przyjaźnią i opieką - zwróciła się do uczniów. Podkreśliła bardzo ważną rolę rodziny w życiu dziecka oraz nauczyciela, który pomaga w rozwinięciu skrzydeł, doskonaleniu talentów, dzięki którym uczeń odnosi sukcesy i uczy się relacji społecznych. Wszystkim rodzicom i opiekunom życzyła, aby wspierali swoje dzieci w wędrówce po wiedzę, konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia i dumy z osiągnięć swoich pociech.

Następnie Daria Zecer złożyła serdeczne i ciepłe życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz odczytała list Burmistrza Miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółki skierowany do nauczycieli, uczniów i rodziców, w którym życzył zebranym wielu sukcesów oraz spełnienia wszelkich zamierzeń. Ewa Pajewska odwołała się do słów Johna Millne’a, autora "Kubusia Puchatka", który powiedział: „Szkoła pozbawiona uczuć staje się miejscem trudnym i ponurym. Gdy zapanuje miłość i wzajemny szacunek, staje się drugim domem”. Życzyła dzieciom, rodzicom i nauczycielom, aby Szkoła Podstawowa nr 1 stała się drugim domem i była na miarę szkoły Hogward i Akademii Pana Kleksa.

Na zakończenie, zgodnie ze zwyczajem szkoły, uczniowie klas 8 powitali pierwszoklasistów kwiatami. Tym niezwykle ciepłym akcentem zakończono uroczystość.

Redakcja "Jedynki"

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages