Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Dzień szczególny dla wszystkich [GALERIA]

2019-09-08 14:00:00 (ost. akt: 2019-09-08 22:10:06)
Dyrektor SP3 symbolicznym dzwonkiem otworzyła nowy rok szkolny

Dyrektor SP3 symbolicznym dzwonkiem otworzyła nowy rok szkolny

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Były kwiaty, odświętne stroje, radość ze spotkania z niewidzianymi dwa miesiące kolegami i koleżankami. Nowy rok szkolny 2019/2020 stał się faktem. W kętrzyńskich szkołach podstawowych w szkolnych ławkach zasiądzie ok. 2000 uczniów

Poniedziałkowy poranek, 2 września obfitował w korki na ulicach wielu miast. Podobnie było w Kętrzynie. Na uroczyste inauguracje roku szkolnego ruszyły tłumy uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Szczególne emocje dało się odczuć w szkołach podstawowych wśród dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły szkolne progi. Jedni ze radością, drudzy z obawą przystępowali do nowego etapu w swoim życiu. — Chciałbym poznać tu nowych kolegów, z którymi będę mógł grać w piłkę po lekcjach i wymieniać się grami komputerowymi — mówi Kacper, świeżo "upieczony" pierwszoklasista. — Ja się trochę boję, bo nikogo tutaj nie znam. Ale moja pani na pierwszym spotkaniu była bardzo miła — dodaje jego równolatka Ania.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary Malewskiej takich szkolnych debiutantów pojawiło się 47 w klasach pierwszych i 124 w oddziałach przedszkolnych. — Łącznie w nowym roku szkolnym w naszej szkole będzie się uczyło 434 uczniów — poinformowała podczas inauguracyjnej uroczystości Ewa Stadnicka, dyrektor placówki. Dodała też, że priorytetem dla uczniów powinno być osiąganie jak najlepszych wyników w nauce oraz na egzaminie ósmoklasisty, sukcesy w konkursach i godne reprezentowanie szkoły. — Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole, ale też na boisku, na wycieczce czy na zabawie. Zawsze obowiązują was takie same zasady zachowania. Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to, co piękne i kochać to, co dobre — zacytowała młodym ludziom Platona Stadnicka.

Na uroczystości obecny był również włodarz Kętrzyna. — Początek roku szkolnego jest dla wszystkich dniem szczególnym. W szkole podstawowej zawsze najważniejsze są dwa roczniki, ten który rozpoczyna naukę i ten, który ją kończy. Wszystkim natomiast, zarówno uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzę sukcesów — zwrócił się do obecnych burmistrz Ryszard Niedziółka. Odniósł się też do planów związanych z remontem hali sportowej: — Nie stać nas na to, żeby budować nową. Ta hala, nie jest wprawdzie idealna, ale korzystając z funduszy zewnętrznych oraz własnych środków na pewno ją poprawimy. Mam też nadzieję, że już w niedługim czasie doprowadzimy do tego, żeby ta szkoła miała jeszcze lepsze warunki do nauki i wychowania — dodał.

W kętrzyńskich szkołach podstawowych naukę rozpoczęło prawie 2000 uczniów. W SP1 - 428, SP4 - 658 i SP5 - 425.

Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages