Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Pożar w budynku mieszkalnym. O krok od tragedii [GALERIA]

2019-08-29 15:24:15 (ost. akt: 2019-08-29 16:27:36)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Kilkudziesięciu strażaków walczyło dzisiaj z żywiołem przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie.

Pożar w budynku mieszkalnym wybuchł przed godz. 12.00. Do akcji natychmiast zadysponowano JRG Kętrzyn wraz z podnośnikiem oraz zastępy OSP z Reszla, Korsz, Karolewa i Wilkowa. Na miejscu była też policja, pogotowie energetyczne i burmistrz Kętrzyna z pracownikami socjalnym.

Jak udało nam się ustalić, budynek z 5. mieszkaniami zamieszkiwało łącznie 11 osób. Ewakuowano jedną dorosłą kobietę. Reszta opuściła budynek przed przyjazdem służb. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. - Dobrze, że nie wydarzyło się to w nocy. Wtedy mieszkańcy mieli by większy problem. To cud, że nikomu nic poważnego się nie stało, bo tragedia mogła być blisko. Na szczęście udało nam się szybko opanować sytuację - mówi bryg. Szymon Sapieha, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Spaleniu uległ drewniany strych i elementy dachu. Jak poinformowały władze miasta, pogorzelcy mają zapewnione lokale zastępcze, jednak nikt do tej nie zgłosił takiej potrzeby. - Wszyscy poszkodowani poinformowali pracowników socjalnych, że mają tymczasowo dach nad głową. Gdyby sytuacja się zmieniła, to jesteśmy na to przygotowani. Ci ludzie nie zostaną bez pomocy - zapewnia Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna.

Przyczyny pożaru bada policja.

Wciąż trwają działania dogaszające i rozbiórka dachu.

car


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages